Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejúžasnější palandy na světě!

Pokochejte se a inspirujte nápady na to, jak vtipně a stylově ušetřit místo v ložnici či v dětském pokoji.
Vydáno: 14.10.2014
Poněkud velkopanské, ano. Ale aspoň jen pro zajímavost jsme si to neodpustili.
Autor: interiorish.com Poněkud velkopanské, ano. Ale aspoň jen pro zajímavost jsme si to neodpustili.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Máte dvě a více dětí a váš příbytek nedosahuje závratných rozměrů? Hledáte způsob, jak zařídit dětský pokoj efektivně a přitom vkusně? Chcete dětem vytvořit dost prostoru pro hraní a zábavu? Základní pravidlo zní: budujte do výšky. A postele, jelikož zabírají nejvíc prostoru a přitom se bez nich neobejdete, jsou bezvadným příkladem toho, kde byste měli začít.

Můžete se samozřejmě vypravit do nejbližšího obchoďáku s nábytkem a koupit, co vám zde nabízejí. Vám a tisícům ostatních. Nebo můžete posečkat a investovat do palandy, která se stane zhmotněním snů vašich dětí a ozdobou jejich pokoje na řadu dlouhých let. Bude vás to stát více času (a nepochybně i peněz, přiznáváme), ale vycházejme z předpokladu, že tak dominantní kus nábytku si zaslouží více prostředků i pozornosti při výběru. Nemyslíte?

Další jeskyňky, tentokrát pro tři permoníčky.
Autor: souali.com Další jeskyňky, tentokrát pro tři permoníčky.

Na co pozor

Pozornost věnujte zvláště materiálu – druhu použitého dřeva, jeho síle a tvrdosti – a taky tomu, jak je výsledný produkt stabilní. Nepořizujete si ho na jednu sezonu ani na dvě, takže jestli se někde vyplatí zainvestovat do kvality, je to právě tady.

Jakou velikost postelí zvolíte, to je samozřejmě na vás. Když už si ale budete palandy pořizovat, doporučujeme uchýlit se rovnou k dospělácké velikosti. Co na tom, že se na obřích matracích budou vaše děti zatím ztrácet. Uteče to jako voda a byla by škoda za pár let zase všechno předělávat.

Pozor taky na vzdálenost obou postelí od sebe. Měla by být dostatečná na to, abyste si na tu spodní mohli pohodlně sednout a přečíst dětem pohádku před spaním.

Důležitým aspektem je i přítomnost úložných prostorů buď na oblečení, či na hračky, a případně i závěsů pro vytvoření většího soukromí dětí v pozdějším věku.

(kar)

Mohlo by vás zajímat:

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan

10 úžasných pokojů pro pány kluky

Malí raubíři budou mít své království

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Pohled do nitra džungle

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama