reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nevkusná růžová v interiéru? Zapomeňte na předsudky o holčičích barvách a zkuste to podle trendů

skrivaa , Vydáno: 19.01.2018
Skvěle vypadá v kombinaci se šedou barvou.
Autor: istock.com Skvěle vypadá v kombinaci se šedou barvou.
Růžová v bytě nemusí být nevkusná ani sladká. I když asi první živý obraz, který se nám v této spojitosti vybaví, je domek Barbíny nebo holčičí pokojík. Jistě, tam růžová neodmyslitelně patří, ale jde použít i tak vkusně, že by vás slova jako “naivní” nebo “sladký” vůbec nenapadla. Inspirujte se!

reklama

Hodí vás do klidu

Dejte růžové šanci už proto, že má dobré vlastnosti a bude se vám v ní příjemně žít. Je to totiž barva velmi uklidňující. Je dokázáno, že uvolňuje mysl a dokonce i napětí ve svalech. Samozřejmě symbolizuje  nevinnost, lásku, něhu a oddanost. Nehledejte v ní žádnou smyslnost nebo vášeň. Růžová barva je nevinná, plná čistých duševních pocitů.

Od romantiky až po extravaganci, račte si vybrat

Zkuste si z mysli vymazat dívčí pokojíčky nebo cukrárnu u vás na náměstí. Je potřeba najít novou úroveň a úhel pohledu, aby se vám opravdu zalíbila. Aby se nesklouzlo ke kýči, je potřeba růžovou prozkoumat v jejích “cool” odstínech.

Růžová rozhodně nemusí působit jen romanticky a žensky. Můžete jí totiž vtisknout i extravagantní ráz, ten zajistí třeba tmavá sytá růžová, která je velmi výstřední. Světlé odstíny jsou naopak jemné a hravé, střední tóny zase skutečně romantické a koketní.

Růžová barva se v interiéru dá použít i vkusně. Foto: Růžová barva se v interiéru dá použít i vkusně. Foto: istock.com

Růžová se může pochlubit velkou škálou tónů a odstínů a proto se velmi snadno kombinuje s ostatními barvami. Nejlépe se snáší s neutrálními tóny bílé, šedé nebo béžové, ale můžete vyzkoušet kombinaci růžové se zelenou, což vytvoří kontrastní pár protilehlých barev. Velice elegantní bude růžová ve dvojce se šedou, to ostatně v současnosti “frčí” asi nejvíce. S oranžovou působí v prostoru šťavnatě a velmi svěže, ale této kombinaci se musí věnovat více pozornosti, aby interiér nesklouzl do estetiky “cukrárny”. Pokud růžovou doplníte zlatými doplňky, vykouzlíte téměř pohádkový prostor z planety fantazie.

Doplňky nebo moderní umění

Aby vás růžová jen tak rychle neomrzela, musíte na to chytře. Klidně si ji do obydlí pusťte v solitérních kusech, které se dají snadno obměňovat a kombinovat. V doplňcích vsaďte především na kusové koberce, taburety, dekorativní polštáře nebo povlečení. Růžové mohou být i skleněné předměty nebo výrazné velkoplošné umělecké dílo ve strohém interiéru! Růžová si skvěle rozumí s pop-artovým světem estetiky.

Romantická, něžná, ale svůdná. Taková může být růžová. Foto: Romantická, něžná, ale svůdná. Taková může být růžová. Foto: istock.com

V kuchyni? Klidně!

Růžová se může osvědčit i v kuchyni, kam ji pozvěte třeba v barevných doplňcích, textiliích nebo na spotřebičích. Skalní fanoušky této barvy jistě potěší růžová i na kuchyňských skříňkách. Ve větším rozsahu lze růžovou zakomponovat do kuchyně také v podobě barvy na stěnách. Ideální je ovšem růžovou zkombinovat se sytějšími a neutrálními barvami.

Nebojte se ani sytých odstínů. Foto: Nebojte se ani sytých odstínů. Foto: istock.com

Podívejte se do inspirativní galerie růžových interiérů. Třeba na růžovou změníte názor!

(ku)

Další články:

Spojení modernosti a inspirace historií funguje báječně

Černá barva v interiéru. Smutná a temná? Dejte jí šanci, bude vypadat luxusně

Žlutá sluší i industriálnímu interiéru...

Žlutá zažene deprese a probudí mysl. V interiéru může vypadat skvostně, přesvědčte se

Jak doma použít zelenou?

Zelená barva vnese do bytu pozitivní životní energii a pomůže studentům s učením. V kuchyni s ní ale opatrně!

 

Nemáte odvahu si červeně vymalovat stěny? Kompromisem mohou být červené dveře.

Rozvášněte svůj domov s červenou! Probudí chutě k jídlu i zvýší nízký krevní tlak

Článek je zařazen v: Galerie , dekorace , inspirace , barva , růžová , interiéry

reklama

Přečtěte si také