reklama

Žlutá zažene deprese a probudí mysl. V interiéru může vypadat skvostně, přesvědčte se

iva.kropackova
12. října 2017
Pokud se doma obklopíte žlutou barvou, budete se cítit mnohem lépe!
reklama

Sychravé počasí venku, málo světla vevnitř. Ano, podzim a zima jsou roční období, kdy se sluneční paprsky ukazují venku už jen sporadicky a je to cítit i doma, kde je teď celý den mnohem větší šero. Jste z toho posmutnělí a bez nálady? Jedno elegantní řešení existuje. Zkuste se obklopit doma žlutou barvou, která vás nabije energií stejně jako slunce. Počty jsou jednoduché. Čím víc žluté, tím víc energie. Žlutá barva je totiž plná života, inspirace, odvahy i povzbuzení. Je přirozeným antidepresivem a podle některých odborníků dokonce napomáhá vylučování jedovatých látek z lidského organismu. Kde všude ji doma můžete mít?

Napříč domovem

Máte-li doma ponuré prostory, sáhněte určitě po žluté – jednoduše tato místa rozzáří. Jednoznačně rozveselí dětský pokoj, výhrou je také v pracovně, kde je vhodné použít především pastelové odstíny. Mysl a pozornost vás i dětí udrží žlutá v potřebných obrátkách. Může dobře vypadat i v kuchyni, obýváku nebo ložnici, a to i když ji použijete ve větší míře. V jakékoliv menší místnosti bude dobrou volbou – nevelké prostory totiž umí opticky zvětšit.

Photo by Heide Hendricks - Search kitchen design ideas

Photo by Martha O'Hara Interiors - Look for bedroom pictures

Jak je libo...

Extroverti můžou volit žluté dominantní prvky, jako je celá výmalba pokoje nebo velká skříňová sestava, máte-li klidnější povahu, sáhněte spíš jen po doplňcích ve formě závěsů, polštářů, potahů, koberečku či nádobí. Nebo nažluto vymalujte jen jednu stěnu. Jedno je ale jisté: Byť se žluté řada lidí bojí, v interiéru s ní nemůžou šlápnout v podstatě vedle.

Photo by InStil Design Limited-Browse bathroom photos

Photo by Jennifer Brouwer (Jennifer Brouwer Design Inc)-Search living room pictures

Kombinujte (nejen) s modrou

Žlutá barva ladí dobře v podstatě se všemi barvami, které navíc vedle ní krásně vyniknou. Velmi vkusně se umí odrazit od šedé, nejčastějším parťákem je modrá v jakémkoliv odstínu. Tahle kombinace je stálicí, která nestárne. Ještě výrazněji se její elegance probudí vedle kovových, hedvábných a lesklých povrchů. Přimícháváním červené dostává stále teplejší nádech. Pokud chcete žlutou umístit v místnostech na sluneční straně domu, volte raději citronově žlutou a ochlaďte ji opět modrou nebo pastelovými barvami. Pak se pocitově nebude prostor tolik přehřívat, zejména v létě. V zimě možná i zde energickou žlutou oceníte i ve větší míře.

Photo by The Cousins-Search living room pictures

INSPIRACE: Podívejte se na další úspěšné realizace a tipy, jak lze žlutou použít v nejrůznějších místnostech a stylech interiérů. Vše vypadá naprosto úchvatně!

Ivana Kropáčková

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama