Bydlení

17. dubna 2016 06:00

Markéta Zídková

Nika šetří prostor a vnáší do prostoru atmosféru

Romantické výklenky.

Pokud jste unaveni ze skříní a chcete, aby místnosti ve vašem bytě a domě byly o něco víc vzdušnější, je čas poohlédnout se po nekonvenčních nápadech. Jedním z nich mohou být niky, tedy výklenky ve zdi. Do naší obrazové galerie jsme jich pro vás několik pěkných nasbírali.

Moderně řešený prostor může vypadat opravdu i jinak, než jen špeluňka do posledního centimetru nacpaná skříněmi. Místnost s nikami funkčnost neztratí, a to ani když se rozprostírá jen na několika metrech čtverečních. Nika, tedy výklenek ve zdi, umožňuje různá řešení. Sama o sobě může být poličkou nebo vytvoří prostor pro víc uvnitř situovaných poliček. Dávat do nich můžete cokoliv od kořenek v kuchyni až po různá mýdla v koupelně.

S elegantním designem se niky stávají objekty, které velmi pěkně zapadají do elegantně řešeného interiéru. Situovat je můžete kamkoliv do stěny za kuchyňskou linkou, do sprchového koutu, někam k oknu apod. Zkuste si svůj prostor trochu uvolnit s nápaditými výklenky a policemi v nich. Třeba tak, jak uvidíte v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také