Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Přestěhoval se do eko domu. Za bydlení teď platí 500 korun měsíčně. Jak se mu to podařilo?

Dokázal ušetřit na nájmu i poplatcích za energie. Angličan Chris Marsh se odstěhoval z domu, který ho stál 30 tisíc měsíčně, do ekologického přívěsu. Nic mu ale nechybí. Má tu ložnici, koupelnu i plně vybavenou kuchyň. Podívejte se, jak se dá ušetřit na bydlení a ještě založit úspěšnou firmu.
Vydáno: 27.01.2020
Z drahého domu do ekologického domku
Autor: profimedia.cz Z drahého domu do ekologického domku

Chris využil pozemku, který si koupil už dříve, a vybudoval na něm domek, který je energeticky nenáročný a přitom v něm teče voda a funguje elektřina. Měsíční účet nedosahuje ani pěti set korun. Chris platí jen za elektřinu, v domě používá filtrovanou dešťovou vodu, která se do trubek dostává sběrným systémem (podobnou technologii jste mohli vidět v pořadu Jak se staví sen).

Teď platí za bydlení ani ne pět set korun měsíčně!
Autor: profimedia.cz Teď platí za bydlení ani ne pět set korun měsíčně!

Nízkoenergetický dům nabízí vše potřebné

Ekologický dům navíc není nijak malý, najdete v něm jednu větší a jednu menší ložnici, obývák propojený s kuchyní a dokonce koupelnu s pračkou. V interiérech i na fasádě dominuje dřevo a dům stojí na podvozku, takže je možné ho převézt, kam bude potřeba.

Koupelna vypadá jako v jiných bytech!
Autor: profimedia.cz Koupelna vypadá jako v jiných bytech!

Chris ale nezůstal jen u stavby svého domku. Založil společnost, která ekologické minidomy nabízí po celé Evropě. Výroba jednoho domu trvá od dvou do osmi týdnů a Chris nabízí na své produkty doživotní záruku. Cena jednoho domku se pohybuje kolem 1,4 milionu korun, což je rozhodně méně, než kolik by člověk zaplatil za dvoupokojový byt. Nutností je ale vlastnit pozemek, na kterém můžete své nové ekologické bydlení zaparkovat.

Podívejte se, jak domek vypadá zvenku i uvnitř:

Podívejte se také na projekt minidomu z pořadu Jak se staví sen. Designéři vybudovali bydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě: 

Marek Povolný byl přímo na místě a dal nám rozhovor
LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen
Článek je zařazen v: nízkoenergetický dům , ekologické bydlení , minidům , miniaturní dům
Speciály: Život v miniaturních domech

reklama