reklama

Místo retro stylu zkuste nostalgii. Náladu starých dobrých časů zařídí pár speciálních kousků

redakce Prima Zoom
17. dubna 2021
Retro styl je krásný, ale brzy se okouká. Pokud chcete sáhnout po tom nejlepším z minulých dekád nebo rovnou staletí, zkuste nostalgický styl. Navíc se nebudete muset vzdát moderního vybavení.
reklama

Nakombinujte současný nábytek s výraznými kousky z bazarů, půd nebo internetových aukcí. Níže najdete výběr věcí, které se hodí k modernímu vybavení a vytvoří nostalgický vzhled interiéru.

Tapeta

Stačí, když vytapetujete jednu stěnu. Vzory se totiž mohou okoukat. Na jedné stěně to bude trval déle. Když k tapetě přidáte zajímavý nábytek a na stěnu zavěsíte obrázky, vytvoříte originální prostor, který upoutá pozornost. Tapetu také můžete použít v netradičních prostorech, jako jsou koupelny. Tam je ale potřeba pořídit speciální vodě odolnou tapetu.

Broušené sklo

Podívejte se po internetových bazarech a aukcích. Broušené sklo mnohdy působí kýčovitě, ale pokud umístíte třeba broušenou dózu do minimalistického interiéru, kýčovitost zmizí a nahradí ji elegance. Stylové jsou i broušené džbány. Širokou nabídku broušeného skla mají tradiční sklárny, můžete je tak v těžkých časech podpořit.

Upcyklovaný nábytek

Můžete se pustit do opravy starého nábytku nebo si pořídit už upcyklovaný nábytek na internetu. Mnohdy stačí jeden výrazný kousek, který upoutá pozornost a rázem dostanete do pokoje nostalgickou náladu.

Stěna v pastelové barvě

Starorůžová je příjemná a vlastně dost univerzální barva. Můžete ji kombinovat s tmavými odstíny prakticky jakékoli barvy. Nejlépe k ní sedí modrá nebo šedá či bílá a černá. Zkuste jednu stěnu vymalovat pastelovým tlumeným odstínem růžové, zelené nebo modré.

Zarámujte staré tisky

Můžete sáhnout po starých časopisech nebo se podívat na internetu po starých reklamách. Nekupujte dekorační předměty, co se jen tváří jako staré, pořiďte si raději originály. Nestojí moc velké peníze a dodají prostoru autentičnost!

Patinujte

Patinování není nijak náročné a je nadčasové. Patinovat můžete stěny, ale také prakticky jakýkoli dřevěný nábytek. Obruste ho a natřete ho jednou vrstvou vodou ředitelné barvy. Po zaschnutí si vezměte jemný brusný papír a jezděte po povrchu nábytku tak, abyste ošoupali vrstvu barvy jen na určitých místech. Následně nábytek nalakujte.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: retro
reklama