Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nový fenomén zentangle: Jen tak si čmáráte a přitom tvoříte

Seznamte se: Zentangle.
Vydáno: 21.05.2015
Jen tak si čárejte a na nic nemyslete
Jen tak si čárejte a na nic nemyslete Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už jste slyšeli o Zentangle? Neslyšeli? Já jsem si téměř jistá, že jste se s ním setkali a dokonce ho sami nejednou vytvářeli. Zentangle je nový název pro staré známé čmárání na okraj sešitu při vyučování nebo na nudné poradě, při dlouhém telefonátu … však to známe všichni. Jen tak mimochodem si začneme kreslit čtverečky, kolečka, smyčky.

Tuto „novou“ uměleckou formu, povýšenou na umění, je tedy snadné se naučit. Stačí přidat trochu soustředění a můžete vytvořit fascinující obrázek. Je to technika, kterou i amatér docílí překvapivého výsledku. Kreslení, na které nepotřebujete umět kreslit.

Anebo popusťte uzdu své fantazii Foto:

Kreslit zentangle je výborný způsob jak relaxovat, nechte se inspirovat podvědomím. Odreagování a uvolnění se dostaví samo. Ostatně „zen“ znamená uvolnění a „tangle“ prolínání tvarů.

Zentangle se můžete věnovat kdekoli máte po ruce papír a tužku. Hotové obrázky trochu připomínající tetování, můžete i barevně stínovat. Záleží jen na vkusu, záměru a momentální náladě.

K dostání jsou knihy a návody, šablony, měřítka, tužky i pastelky. Nic z toho nebudete pro začátek potřebovat a pro inspiraci se podívejte na internet. Ovšem jako dárek je kniha o Zentangle (a krásné pastelky k tomu) určitě bezva nápad!

(veh)

Mohlo by vás zajímat:

Dokonale sladěné

Orazítkujte si pokoj: Vlastní razítka promění stěny k nepoznání

Houpačka na verandě nemusí být špatný nápad. Máte-li doma i staré dveře, pak máte i materiál, ze kterého ji můžete udělat. Nakonec stačí jen připevnit masivní řetěz.

Dobré dveře nikdy nedoslouží aneb 17 skvělých tipů, jak je ještě využít

Článek je zařazen v: zentangle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama