reklama

Oblázky jako malované: Využijte kamínky na pestrobarevné dekorace

redakce
31. srpna 2019
Snad každý, kdo se někdy ocitl na oblázkové pláži, neodolal a několik hladkých kamínků strčil do kapsy. Doma se nám pak takové poklady hromadí a hromadí… Je tedy nejvyšší čas, začít si s nimi hrát a vytvořit veselé dekorace.
reklama

Čím malovat na oblázky

Na dokonale hladké kamínky můžeme malovat či kreslit vším možným. Pokud použijeme rovnou akrylové barvy, nemusíme už použít žádný krycí lak, akrylové barvy po zaschnutí nešpiní a jsou i voděodolné, na druhou stranu jsou trochu dražší. Můžeme proto malovat i obyčejnými vodovými barvami nebo temperami, jaké používají děti ve škole a pomalované kamínky po zaschnutí zastříkáme bezbarvým lakem ve spreji.

Kaktusy jako živé

Jednotlivé oblázky pomalujeme barvami a po zaschnutí lepíme ksobě speciálním lepidlem na kámen. Je důležité, použít speciální lepidlo, protože běžně užívané lepidlo typu herkules lepí pouze savé materiály, a stejně tak lepidlo ztavné pistole zkaménku jednoduše odloupneme. Hotové kamenné kaktusy pak vsadíme do květináče spískem nebo sdrobnou kamennou drtí.

Malované krajinky

Oblázky mívají různé tvary a některé rovnou připomínají domečky či koruny stromů. Vybereme tedy ty správné, pomalujeme je a nalepíme na dřevěnou desku, na kterou jsme nejprve namalovali pozadí pro kamínky. Vznikne nám krásně prostorový obrázek, který budou všichni obdivovat.

Kamenné květiny

Jednotlivé oblázky pomalujeme jako okvětní lístky květin, přidáme suché, na zeleno namalované větvičky (snad nejlépe se pracuje se suchými borovými větvičkami, ze kterých po zaschnutí lehce spadne kůra). Pak už jen vše nalepíme na barevnou podkladovou desku, nejlépe dřevěnou nebo zpřekližky.

Celá kolonie broučků

Namalovat na oblázky broučka zvládnou i malé děti. Vyrobíme si jich hned několik a můžeme je pak rozdávat jako milé pozornosti zdovolené.

Ovocné pokušení

Pořádně se na oblázky zadívejme… Některé mají tvar jahody, jiné vypadají jako půlka melounu. Takové malované ovoce vypadá skvěle vyskládané vkošíčku nebo jako těžítka, aby nám ve větrném počasí nelétal ubrus.

Příšerky všeho druhu

Snad nejjednodušší, co můžeme na oblázky namalovat, jsou různé šklebící se příšerky. Nevyžadují od nás žádný velký výtvarný talent, jenom dobré nápady a hravou náladu. Základní barvu doplňte kresbou obyčejnou černou permanentní fixou.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: kamenydárekDIYkamínkymandalamalované
reklama