Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak použít květinové vzory moderně? Zkuste tropické palmy i skandinávský minimalismus

Květinové vzory v nás vyvolávají vzpomínky na babiččiny hrnečky nebo vyšívaný ubrus. To bychom ale květinám v interiéru křivdili. Dokážou být moderní.
Vydáno: 10.02.2020
Květinové vzory doma
Autor: istock.com Květinové vzory doma

Jaro klepe na dveře a vy ho klidně pozvěte dovnitř novými nápady do interiéru. Patřit mezi ně můžou i květinové vzory a dekory. Neohrnujte nos, tyhle motivy budou letos hodně žádané.

Pokud máte pocit, že květinové potisky jsou zaručenou cestou ke stylu babiččina obýváku, nenechte se mýlit, rostlinné dekory dokážou působit velice současně a luxusně. Naučte se několik pravidel, aby květiny v bytě vypadly moderně a stylově!

Květinové vzory máme často spojené se starými věcmi
Autor: istock.com Květinové vzory máme často spojené se starými věcmi

Velké květy

Malé drobné kvítky na ploše působí oním mile vesnickým až biedermeierovským dojmem, který nám evokuje letní záclony a kvítečkový porcelán. Pokud chcete, aby květinový vzor vypadal moderně, vsaďte na velkorysé plochy a velké vzory.

Květin se nebojte
Autor: unsplash.com Květin se nebojte

Na barvách záleží

Cest k moderně může být několik. Můžete vsadit na pop-artové květy, kde se nemusíte bát ani divokých barevných kombinací a nekonvenčních tvarů. Nebo půjdete cestou přírodních tlumených tónů, které vyzní na obzvlášť velkých květinách a plochách.

Výrazné, a přesto decentní
Autor: unsplash.com Výrazné, a přesto decentní

Nešetřete stěny

Představa kytičkovaných stěn není úplně to, co se nám vybaví první v moderním interiéru. Ale klidně může být, jde o to, jak věc pojmete. Vytvořte jednu dominantní stěnu s nápadným květinovým vzorem a uvidíte, jak skvěle to bude vypadat.

Čmárejte po stěnách!
Autor: istock.com Čmárejte po stěnách!

Tropická zahrada

Když se řekne květinový vzor, často si vybavíme růže nebo neurčité rostliny středoevropské zahrady. Jenže opravdu trendy budou rozložité tropické listy, exotické květy orchidejí nebo bromélií. Zelená tropická zahrada na zdech a textilu bude nesmírně trendy.

Dostaňte domů trochu exotiky
Autor: unsplash.com Dostaňte domů trochu exotiky

Kreativita především

Současnost jede na vlně individualismu a nic není zakázané. Proč byste nemohli namalovat květinový vzor na zeď sami? Co kdybyste barvy vyměnili za černou a bílou? Proč byste nemohli mít květované dlaždice?

Květiny nemusí být jen barevné
Autor: istock.com Květiny nemusí být jen barevné

Využijte hlavně textil

Nejdůvtipnějším způsobem, jak dostat jaro a floristické motivy do interiéru, aniž byste museli dělat velké změny, je zaměřit se na textil. Pokud máte interiér v neutrálních barvách, vyhráli jste. Na pohovku umístíte několik polštářů s květinovými vzory, do obýváku pověsíte výrazné závěsy. Někdy stačí jen divoké povlečení a byt zazáří.

Jeden výrazný polštář dokáže divy
Autor: istock.com Jeden výrazný polštář dokáže divy

ku

Článek je zařazen v: květiny , květinový vzor , polštáře

reklama