Bydlení

28. července 2016 04:52

Jana Brass

Ochlaďte si léto. Máme několik užitečných tipů

Už vás letní vedra zmáhají? Poradíme, jak je zvládat.

Ideální je vyrazit k vodě a v horku jen tak lenošit a ochlazovat se. Jenže ne každý má možnost všeho nechat a odjet na koupaliště. Spousta z nás musí plnit pracovní povinnosti a o vodní hladině může jen snít.

Pokud patříte k těm, kterým nedělají vysoké teploty dobře, nehoňte se, vyhýbejte se fyzické aktivitě, ale i nervovému vypětí a hlídejte si příjem tekutin. Nejlepší je dostatečné množství studené kohoutkové vody. Pokud to půjde, několikrát denně si ochlazujte ve studené vodě ruce od předloktí a nohy od kolen dolů, případně se vybavte rozprašovačem s vodou a osvěžujte se tímto způsobem.

Designový podlahový větrák Stadler Form Q trochu připomíná motor dopravního letadla. Ideální je pro místnost o velikosti 40 m²/100 m³, v nabídce je v několika barvách. Cena: 5490 korun, výrobce: Stadler Form, Foto: Datart

Odpusťte si těžká jídla, vyndejte si z ledničky salátovou okurku, případně jinou zeleninu či ovoce. Zaženete hlad a navíc se osvěžíte. Nepouštějte teplo do místnosti, přes den zavřete okna a zatáhněte záclony nebo žaluzie, aby dovnitř nemohly ani sluneční paprsky.

Ve fotogalerii najdete dalších 13 tipů, díky kterým parné dny přežijete v dobré kondici.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také