8 dekorací z ruliček od toaletního papíru pro každou příležitost

Ruličky od toaletního papíru jsou skvělým materiálem, který můžete recyklovat při DIY projektech. Z ruliček se dá vyrobit prakticky cokoli a často vůbec není vidět, že jste nějakou ruličku použili. Podívejte se na nápady na tvoření z ruliček od toaletního papíru, které využijete během celého roku.

Věnec z ruliček od toaletního papíru

Věnec vyrobíte velice jednoduše. Nastříhejte ruličky na zhruba centimetr široké proužky a lehce je zmáčkněte, aby se kruh proměnil ve tvar lístku. Lístky pak za sebe lepte do kruhu, abyste vytvořili věnec. Ruličky můžete ještě před lepením barevně natřít.

Květiny z ruliček od toaletního papíru

Pokud vám zbudou lístečky, vytvořte si jednoduché květiny, které můžete zapíchnout do květináče za okno. Postup je stejný jako u věnce, jen ještě budete potřebovat špejli, která poslouží namísto stonku.

Zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Z ruliček si můžete vyrobit celý mořský svět. Tady použijte hlavně svou fantazii, ale inspirace je i tak dost. Například z ruliček můžete vytvořit jednoduché kapříky. Na první pohled vůbec nebude poznat, jaký materiál jste použili! Návod najdete v samostatném článku.

Krmítko pro ptáčky z ruličky od toaletního papíru

Velice jednoduchý DIY projekt, díky kterému na zahradu přilákáte ptáčky. Ruličku potřete burákovým máslem a následně ji obalte v různých semínkách (slunečnicová atd.). Pak stačí ruličkou provléct provázek a krmítko zavěsit na větev stromu.

Letadélko z ruličky od toaletního papíru

Na jednoduchou a hezkou hračku můžete také použít ruličky od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek. Budete potřebovat ještě dřevěné špachtle, lepidlo a barvy, ale výsledek bude stát za to. Návod máme v samostatném článku. Letadélko vydrží déle, pokud ho vyrobíte z pevnějších ruliček od kuchyňských utěrek. Může posloužit i jako dekorace do dětského pokoje, třeba když vytvoříte letadélek víc a uděláte z nich dekorativní závěs.

Raketa z ruličky od toaletního papíru

Když už jsme si vyrobili letadlo, můžeme zkusit rovnou raketu. Základem bude opět rulička od toaletního papíru, ke které přibude ještě barevný papír a kousek kartonu jako základna pro vesmírný stroj. Podívejte se na fotonávod.

Adventní kalendář podle Ládi Hrušky

Z ruliček se dá vytvořit i adventní kalendář. Budete jich potřebovat 24, takže je začněte schraňovat včas! Podrobný návod najdete ve videu:

Ruličky jako organizéry

Ruličky můžete použít i pro organizaci věcí ve svém domě. Například vám poslouží pro ukládání balicího papíru, role se pak nevymotají. Skvěle ruličky poslouží i pro organizaci kabelů.

Další nápady na DIY projekty najdete v našem speciálu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také