návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 dekorací z ruliček od toaletního papíru pro každou příležitost

Jakub Studený , Vydáno: 09.06.2021
DIY ruličky od toaletního papíru
Autor: iStock DIY ruličky od toaletního papíru
Ruličky od toaletního papíru jsou skvělým materiálem, který můžete recyklovat při DIY projektech. Z ruliček se dá vyrobit prakticky cokoli a často vůbec není vidět, že jste nějakou ruličku použili. Podívejte se na nápady na tvoření z ruliček od toaletního papíru, které využijete během celého roku.

reklama

Věnec z ruliček od toaletního papíru

Věnec vyrobíte velice jednoduše. Nastříhejte ruličky na zhruba centimetr široké proužky a lehce je zmáčkněte, aby se kruh proměnil ve tvar lístku. Lístky pak za sebe lepte do kruhu, abyste vytvořili věnec. Ruličky můžete ještě před lepením barevně natřít.

Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace
Autor: iStock Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace

Květiny z ruliček od toaletního papíru

Pokud vám zbudou lístečky, vytvořte si jednoduché květiny, které můžete zapíchnout do květináče za okno. Postup je stejný jako u věnce, jen ještě budete potřebovat špejli, která poslouží namísto stonku.

Květiny z papírových trubek a špejlí
Autor: iStock Květiny z papírových trubek a špejlí

Zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Z ruliček si můžete vyrobit celý mořský svět. Tady použijte hlavně svou fantazii, ale inspirace je i tak dost. Například z ruliček můžete vytvořit jednoduché kapříky. Na první pohled vůbec nebude poznat, jaký materiál jste použili! Návod najdete v samostatném článku.

 

 

Krmítko pro ptáčky z ruličky od toaletního papíru

Velice jednoduchý DIY projekt, díky kterému na zahradu přilákáte ptáčky. Ruličku potřete burákovým máslem a následně ji obalte v různých semínkách (slunečnicová atd.). Pak stačí ruličkou provléct provázek a krmítko zavěsit na větev stromu.

Rulička od toaletního papíru poslouží skvěle.
Autor: Pinterest.com Rulička od toaletního papíru poslouží skvěle.

Letadélko z ruličky od toaletního papíru

Na jednoduchou a hezkou hračku můžete také použít ruličky od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek. Budete potřebovat ještě dřevěné špachtle, lepidlo a barvy, ale výsledek bude stát za to. Návod máme v samostatném článku. Letadélko vydrží déle, pokud ho vyrobíte z pevnějších ruliček od kuchyňských utěrek. Může posloužit i jako dekorace do dětského pokoje, třeba když vytvoříte letadélek víc a uděláte z nich dekorativní závěs.

Raketa z ruličky od toaletního papíru

Když už jsme si vyrobili letadlo, můžeme zkusit rovnou raketu. Základem bude opět rulička od toaletního papíru, ke které přibude ještě barevný papír a kousek kartonu jako základna pro vesmírný stroj. Podívejte se na fotonávod.

Poletíme do vesmíru!

Poletíme do vesmíru! Postavte si s dětmi raketu z roličky od toaletního papíru

Postavte si s dětmi letadélko z papírových trubiček

Postavte s dětmi letadélko z papírových trubiček a dřívek od nanuků. Recyklace je hra!

Adventní kalendář podle Ládi Hrušky

Z ruliček se dá vytvořit i adventní kalendář. Budete jich potřebovat 24, takže je začněte schraňovat včas! Podrobný návod najdete ve videu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vychytávky Ládi Hrušky - Adventní kalendář z roliček od toaletního papíru

Ruličky jako organizéry

Ruličky můžete použít i pro organizaci věcí ve svém domě. Například vám poslouží pro ukládání balicího papíru, role se pak nevymotají. Skvěle ruličky poslouží i pro organizaci kabelů.

Další nápady na DIY projekty najdete v našem speciálu:

reklama

Článek je zařazen v: ruličky od toaletního papíru

reklama

Přečtěte si také