návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 vychytávek, které vám pomohou zorganizovat domácnost

Vydáno: 08.02.2019
Nejlepší tipy
Autor: Pinterest.com Nejlepší tipy
Nezáleží na tom, zda vám zrovna přetéká šuplík se šminkami nebo skříňka na koření. Vždycky lze všechno trochu lépe porovnat a udělat si ve věcech pořádek, jen ne vždycky je úplně zřejmé, co k organizaci nejrůznějších věcí použít.

reklama

Někdy to mohou být magnety, jindy třeba nepoužívané skleničky, které stačí s trochou šikovnosti zavěsit na zeď pomocí stahovacích objímek přišroubovaných k prkénku. Stačí mít jen nápad, chvíli času a inspiraci, kterou vám obstaráme právě teď my.

1. Brýle na ramínku

Brýle na ramínku
Autor: Pinterest.com Brýle na ramínku

Brýle jsou věc, která se rychle a snadno zničí. Musíte na ně dávat velký pozor a umístit je na takové místo, kde nepřijdou k úrazu. Co jim věnovat jedno ramínko ve skříni? Výhodou je, že od teď si na ně nikdy nešlápnete ani je nezničíte jiným těžkým předmětem, který byste na brýle nevědomky mohli položit. Vybírejte spíše plochá ramínka, aby se pacička měla o co zaseknout a nesklouzávala dolů.

2. Struhadlo na pastelky

Struhadlo na pastelky
Autor: istock.com Struhadlo na pastelky

Pokud vám dosloužilo staré struhadlo, nevyhazujte ho, vyrobte z něj držák na pastelky nebo na nářadí do kůlny. Pozor by měly však dávat malé děti, které by se mohly o struhadlo zranit. Taková dekorace je tedy vhodnější pro dospívající mládež nebo dospělé. Nám se však takový originální nápad moc líbí.

3. Sluchátka a kolík

Geniální vynález
Autor: Pinterest.com Geniální vynález

Kapesní šotek žije v každé existující kapse. Záhada, kterou nikdy nikdo nevyřeší, má možná řešení. Zkuste se naučit nosit po ruce kolík. Zní to možná zvláštně, ale pokud na něj sluchátka namotáte, už nikdy je nebudete muset rozmotávat.

4. Ruličky na kabely

Ruličky jsou multifunkční pomocník.
Autor: Pinterest.com Ruličky jsou multifunkční pomocník.

Nápad za všechny prachy. I zjevná věc, která je určena k vyhození, může mít další uplatnění. Pokud vlastníte nebo váš partner krabici se strašidelným elektro obsahem, ruličky vám usnadní život. Zkuste každému kabelu věnovat právě jednu toaletní ruličku. Kabely pak nebudete muset nikdy ze sebe rozmotávat.

5. Židle jinak

Židli lze využít mnoha způsoby.
Autor: Pinterest.com Židli lze využít mnoha způsoby.

Pokud se vám židle již nehodí do interiéru, máme pro vás řešení. Co ji obrátit vzhůru nohama a vyrobit z ní držák na deštníky nebo cokoliv jiného? Bude vám stačit jen kousek látky, kterou k židli připevníte.

6. Ruličky na balicí papír

Rulička vám usnadní život a kolikrát ušetří i nervy.
Autor: Pinterest.com Rulička vám usnadní život a kolikrát ušetří i nervy.

Toaletní ruličky mají i další funkce. Pokud nemáte rádi, když se vám všude rozutíká načatý balicí papír, zkuste ho držet pohromadě ruličkou. Stačí jen balicí papír do ruličky vsunout.

7. Sklo v kuchyni

Dózy jsou super vychytávkou každé kuchyně.
Autor: Pinterest.com Dózy jsou super vychytávkou každé kuchyně.

Pokud se nemůžete zbavit neustálého chaosu u vás v kuchyni a ztrácíte přehled o potravinách, nakupte si průhledné skleněné dózy, nejlépe s trochu větším objemem, než jsou balíky potravin, které si koupíte v obchodě. Lepicím štítkem je popište a schovejte do skříněk.

8. Štítky na kabely

Je to hezké a účelové.
Autor: Pinterest.com Je to hezké a účelové.

Tento tip je čistě ženského rázu, protože muž má vždycky přehled o své elektronice. Není nad to mít pořádek i v detailech.

Cedníkové vychytávky

9 nápadů, jak využít cedník. Vyrobte si zahradní skalku, lampu nebo poklici na hrnec

Co vyrobit ze starého povlečení?

DIY: Co vyrobit ze starého povlečení? Máme pro vás 13 skvělých nápadů

reklama

Článek je zařazen v: organizace , prostor , malý byt , úložné prostory , úklid , věci , hodně věcí , jak na úklid , kam s věcmi , domácnost , dům

reklama

Přečtěte si také