Jak na to

8. února 2019 14:46

maku-la@seznam.cz

8 vychytávek, které vám pomohou zorganizovat domácnost

Nezáleží na tom, zda vám zrovna přetéká šuplík se šminkami nebo skříňka na koření. Vždycky lze všechno trochu lépe porovnat a udělat si ve věcech pořádek, jen ne vždycky je úplně zřejmé, co k organizaci nejrůznějších věcí použít.

Někdy to mohou být magnety, jindy třeba nepoužívané skleničky, které stačí strochou šikovnosti zavěsit na zeď pomocí stahovacích objímek přišroubovaných kprkénku. Stačí mít jen nápad, chvíli času a inspiraci, kterou vám obstaráme právě teď my.

1. Brýle na ramínku

Brýle jsou věc, která se rychle a snadno zničí. Musíte na ně dávat velký pozor a umístit je na takové místo, kde nepřijdou kúrazu. Co jim věnovat jedno ramínko ve skříni? Výhodou je, že od teď si na ně nikdy nešlápnete ani je nezničíte jiným těžkým předmětem, který byste na brýle nevědomky mohli položit. Vybírejte spíše plochá ramínka, aby se pacička měla o co zaseknout a nesklouzávala dolů.

2. Struhadlo na pastelky

Pokud vám dosloužilo staré struhadlo, nevyhazujte ho, vyrobte zněj držák na pastelky nebo na nářadí dokůlny. Pozor by měly však dávat malé děti, které by se mohly o struhadlo zranit. Taková dekorace je tedy vhodnější pro dospívající mládež nebo dospělé. Nám se však takový originální nápad moc líbí.

3. Sluchátka a kolík

Kapesní šotek žije vkaždé existující kapse. Záhada, kterou nikdy nikdo nevyřeší, má možná řešení. Zkuste se naučit nosit po ruce kolík. Zní to možná zvláštně, ale pokud na něj sluchátka namotáte, už nikdy je nebudete muset rozmotávat.

4. Ruličky na kabely

Nápad za všechny prachy. I zjevná věc, která je určena kvyhození, může mít další uplatnění. Pokud vlastníte nebo váš partner krabici se strašidelným elektro obsahem, ruličky vám usnadní život. Zkuste každému kabelu věnovat právě jednu toaletní ruličku. Kabely pak nebudete muset nikdy ze sebe rozmotávat.

5. Židle jinak

Pokud se vám židle již nehodí do interiéru, máme pro vás řešení. Co ji obrátit vzhůru nohama a vyrobit zní držák na deštníky nebo cokoliv jiného? Bude vám stačit jen kousek látky, kterou kžidli připevníte.

6. Ruličky na balicí papír

Toaletní ruličky mají i další funkce. Pokud nemáte rádi, když se vám všude rozutíká načatý balicí papír, zkuste ho držet pohromadě ruličkou. Stačí jen balicí papír do ruličky vsunout.

7. Sklo v kuchyni

Pokud se nemůžete zbavit neustálého chaosu u vás vkuchyni a ztrácíte přehled o potravinách, nakupte si průhledné skleněné dózy, nejlépe strochu větším objemem, než jsou balíky potravin, které si koupíte vobchodě. Lepicím štítkem je popište a schovejte do skříněk.

8. Štítky na kabely

Tento tip je čistě ženského rázu, protože muž má vždycky přehled o své elektronice. Není nad to mít pořádek i v detailech.


Přečtěte si také