reklama

Rybky, medúza i krab z trubiček od toaletního papíru. Poskládejte si celý mořský svět

Simona Sedláčková
19. května 2021
Ať už se letos chystáte na dovolenou u moře, nebo dáte přednost domácímu rybníku, všude čeká na děti kopa letních dobrodružství. Vytvořte si barevný vodní svět třeba i ve vlastním pokoji. Budete k tomu potřebovat hlavně papírové trubky, barevné papíry, nůžky a lepidlo.
reklama

Rybičky z barevných papírů

Co budete potřebovat na papírové rybičky

Jak budete postupovat při výrobě rybiček

1. Papírovou trubičku od toaletního papíru celou polepte pruhem barevného papíru smetalickým efektem. Postačí samozřejmě i obyčejný barevný papír.

2. Promáčknutím papírové trubky ze dvou stran vytvořte zadní část rybky.

3. Z barevné čtvrtky vystřihněte ocásek a ploutve a pomalujte je zlatou fixou. Stejnou fixou namalujte na papírovou trubku šupinky.

4. Ocásek vlepte tyčinkovým lepidlem do zadní, složené části rybky a ocásek po dobu zasychání sepněte svorkou. Nalepte také očka a tlamičku olemujte nalepením barevného papírového proužku.

5. Přilepte i předem připravené papírové ploutve.

6. Ocásek i ploutve rybičky nechte dobře zaschnout a pak je přes fixu nebo tužku zatočte, aby rybička vypadala jako vpohybu.

Medúza sbarevnými chapadly

Papírovou trubku od toaletního papíru polepte zobou stran barevným papírem nebo ji jenom natřete temperami. Pak ale musíte počítat stím, že barva bude i po zaschnutí trochu špinit ruce.

Horní část trubky zastřihněte podle obrázku dokulata, propíchněte špičatými nůžkami a svažte ksobě provázkem. Spodní část trubičky nastříhejte na proužky a přes tužku natočte, stejně jako ploutve a ocásek u rybičky.

Oranžový krab

Z papírové trubičky si můžete vytvořit i veselého kraba, jen na něho budete potřebovat ještě tzv. chlupaté drátky. Koupíte je v každém papírnictví, ale dokonce i v prodejnách tabáku, protože se používají na čištění dýmek.

Nebezpečný žralok

Nezapomeňte ani na další mořské živočichy. Pořádný žralok vám v mořském světě nesmí chybět, i když raději jen v tom papírovém.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama