Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Pořiďte si štokrle aneb co je malé, to je hezké

Máte ho doma? Roztomilé štokrlátko.
Vydáno: 31.05.2014
Kouzlo dětství

Jestli tenhle nenápadný a trochu opomíjený kousek nábytku nemáte doma, tak vězte, že dříve byl běžnou součástí každé domácností. I vaše babička štokrle měla a dobře věděla proč.

Když se řekne štokrle, vybaví se mi mé dětské návštěvy u babičky a bitvy, které jsme s bratranci vedli o to, kdo se nakonec posadí na bíle lakovanou stoličku bez opěradla s úložným prostorem pod sedátkem.

Zrovna tenhle kus nábytku si i po dlouhých letech pamatuji tak, jako bych ho viděla včera. Proč to tak je, vysvětluje i Jiří Suchý v písničce Dítě školou povinné:

„Co se všechno nestane,
když si dítě zamane:
kuchyně se stane lesem
štokrdle medvědem.“

Moje babička měla ve štokrleti uloženo nářadí na drobné domácí opravy, já jsem jeden takový krásný kousek ukořistila z rodinné pozůstalosti a na chalupě na něj pokládám lavor na oplachování nádobí. I dnes jsou k dostání nádherné židličky, většinou z masivního dřeva. V dětském pokojíčku můžete do štokrlete ukládat třeba pastelky a papíry na kreslení, v obýváku poslouží jako originální stojan na květiny nebo časopisy. A nebo ho můžete mít jen tak, pro radost.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Magie kulatých tvarů dokáže ozvláštnit i mnohem větší plochu

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Ostré i ladně oblé křivky v jednom, zároveň ostrý kontrast bílé a červené. Že by ideální koupelna pro příznivce jistého fotbalového klubu? Ne, umyvadlo se jmenuje Abisko. Inspiraci našli designéři firmy Eumar ve švédském stejnojmeném národním parku

Přečíst si e-mail v umyvadle? Co dnes umí sanita

Odložte si, prosím

Odložte si. Nápadité kousky do vaší předsíně

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama