Bydlení

9. srpna 2016 05:39

Markéta Zídková

Postel v podobě dodávky s vlastní ledničkou a TV nadchne všechny kluky i holky

Symbol svobody 60. let pro kluky i holky.

Dětský nábytek může mít mnoho podob. Portugalská firma Circu se pustila do projektu, který překračuje hranice klasického tvaru nábytku. Vybrali jsme pro vás postel à la dodávku z 60. let. Je to kousek, který nadchne snad každého kluka a možná i lecjakou sportovněji naladěnou dívčí duši.

Klasická dodávka 60. let se stala symbolem zábavy a svobody. Objevuje se v nejrůznějších filmech a kdo se jen trochu vyzná v oné době nebo se zamiloval do čtyřnohých objemnějších miláčků, moc dobře ví, o kterou značku jde. Tu ale na kapotě u dětské postele nenajdete. Místo ní je tam symbol nábytkářské portugalské firmy, která se odvážila stvořit něco tak neobvyklého.

Ve voze najde malý automobilový fanda rozlehlou postel, úložné prostory, TV, malou ledničku, křeslo a mini psací stůl. Materiálem karosérie je sklolaminát s pochromovanými částmi, vnitřek je vyrobený ze dřevotřísky potažené dřevěnou dýhou. Pokud byste ale o takovou legrácku pro svého potomka stáli, pak si dobře rozmyslete, jestli se vůbec do dětského pokoje vejde. Jak výrobce udává, délka je 400 cm, šířka 185 cm a výška 220 cm.

Takový nábytek je opravdu nevšední, a snad i proto firma neuvádí cenu, jen na dotaz po vyplnění formuláře. Za nás ale jasně kreativitě designérů portugalské firmy blahopřejeme k originalitě, byť je náročná na prostor a nejspíš, vzhledem ke kvalitě výroby, i na finance.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také