Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Přírodní roztok zabrání pavoukům, aby se dostali do vašich domovů. Vyrobíte ho snadno

Určitá část pavouků se narodí přímo v našich domovech, ale mnoho se jich dovnitř dostane ze zahrady. Abyste jim zamezili dostat se do vašeho obýváku, připravte si jednoduchý roztok, který nastříkáte na rámy oken a dveří.
Vydáno: 20.09.2019
pavouci máta 1
Autor: unsplash.com pavouci máta 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budete potřebovat esenciální olej z máty peprné. Pořídíte ho v prodejnách s přírodní medicínou nebo na e-shopech. Jeho cena nebývá vysoká, měli byste se vejít do stokoruny. Pokud máte vlastní úrodu máty, můžete si olej vyrobit sami podle našeho návodu.

Vezměte si rozprašovač a naplňte ho vodou, následně do něj dejte dvacet kapek esenciálního oleje. Následně stačí lahev protřepat a máte hotový roztok, který pavoukům nebude vůbec vonět.

V boji s pavouky pomůže mátový olej. Ten jim navíc neuškodí!
Autor: unsplash.com V boji s pavouky pomůže mátový olej. Ten jim navíc neuškodí!

Roztok nanášejte na zdi kolem oken a dveří, můžete ho dát i na rámy a pokud máte moc pavouků přímo v domě, roztok se dá aplikovat i v interiéru. Ideálně ho nastříkejte do koutů a do ostatních temnějších míst, kde se pavouci rádi zdržují. Zároveň odstraňte všechny pavoučí sítě, které najdete. Výhodou roztoku je, že pavouky nezabije ani je nijak neohrozí. Zkrátka jim nevoní a pavouci se tak od míst, kde ho ucítí, drží dál.

Další užitečné články:

MÁTA: Jak vypěstovat peprnou bylinku a udělat domácí léčivý olej či mátovou zmrzlinu

MÁTA: Jak vypěstovat peprnou bylinku a udělat z ní domácí olej, sirup nebo zmrzlinu

Zatočte s octomilkami!

Máte doma octomilky? Poradíme vám, jak s otravnými muškami zatočit jednou pro vždy

Článek je zařazen v: pavouk , pavouci , máta , Máta peprná , úklid , hmyz
Speciály:
Reklama