Bydlení

20. září 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Přírodní roztok zabrání pavoukům, aby se dostali do vašich domovů. Vyrobíte ho snadno

Určitá část pavouků se narodí přímo v našich domovech, ale mnoho se jich dovnitř dostane ze zahrady. Abyste jim zamezili dostat se do vašeho obýváku, připravte si jednoduchý roztok, který nastříkáte na rámy oken a dveří.

Budete potřebovat esenciální olej zmáty peprné. Pořídíte ho vprodejnách spřírodní medicínou nebo na e-shopech. Jeho cena nebývá vysoká, měli byste se vejít do stokoruny. Pokud máte vlastní úrodu máty, můžete si olej vyrobit sami podle našeho návodu.

Vezměte si rozprašovač a naplňte ho vodou, následně do něj dejte dvacet kapek esenciálního oleje. Následně stačí lahev protřepat a máte hotový roztok, který pavoukům nebude vůbec vonět.

Roztok nanášejte na zdi kolem oken a dveří, můžete ho dát i na rámy a pokud máte moc pavouků přímo vdomě, roztok se dá aplikovat i vinteriéru. Ideálně ho nastříkejte do koutů a do ostatních temnějších míst, kde se pavouci rádi zdržují. Zároveň odstraňte všechny pavoučí sítě, které najdete. Výhodou roztoku je, že pavouky nezabije ani je nijak neohrozí. Zkrátka jim nevoní a pavouci se tak od míst, kde ho ucítí, drží dál.

Další užitečné články:


Přečtěte si také