návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Proč je Moničin byt ze seriálu Přátelé fialový? Designér, který ho stvořil, to po letech prozradil

matoušhartman , Vydáno: 23.03.2018
Ikonická fialová na stěnách i dveřích
Autor: NBC Ikonická fialová na stěnách i dveřích
Ikonická fialová v Moničině bytě se zapsala do historie. Nejen fanoušci známého sitcomu si pamatují na fialové dveře se žlutým rámečkem kolem kukátka, které se v každém díle otevíraly a zavíraly. Autor interiéru John Shaffner vysvětlil, proč zvolil fialovou.

reklama

Zpočátku musel se zbytkem týmu, který kultovní seriál připravoval, za podobu Moničina bytu bojovat. Fialová se nikomu nepozdávala, dokud Shaffner nenamaloval tímto odstínem stěny v papírovém modelu.

Nakonec se ukázalo, že volba fialové byla chytrým krokem. Netradiční barva bytu odlišila interiér od ostatních seriálových kulis. Když jste přepínali kanály a narazili jste na Přátele, bylo pravděpodobné, že uvidíte fialové stěny, tak příznačné pro seriál, a u programu zůstanete. 

Hrdinové sitcomu v seriálových kulisách po natáčení Foto: Hrdinové sitcomu v seriálových kulisách po natáčení. Foto: profimedia.cz

Shaffner je opravdovým profesionálem, který pracoval na 44 seriálech včetně Teorie velkého třesku nebo Dva a půl chlapa. Ve videu pro portál Great Big Story také řekl, že výtvarník musí myslet do budoucna. Vysvětlil to na příkladu tajuplných dveří na konci malé chodbičky v Moničině bytě. Dlouho se neřešilo, kam vlastně vedou. Nakonec posloužily v jednom z dílů, kde se staly de facto hlavním námětem (o Moničině tajné komoře na nepořádek). 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Přátelé byt

Další články:

Přízemí domu překreslené od Iñaki Aliste Lizarraldeho

Pojďte na návštěvu k Simpsonům. Tady je přesný plán jejich domu

Byt Sheldona, Leonarda

Podívejte se, jak bydlí Sheldon, Leonard a Penny z Teorie velkého třesku

Co máte radši, pizzu, nebo své přátele?

Lidé si váží pizzy víc než přátel! S objevem přišla nová studie

reklama

Článek je zařazen v: seriál , televize , fialová , přátele

reklama

Přečtěte si také