Bydlení

23. března 2018 06:00

Matouš Hartman

Proč je Moničin byt ze seriálu Přátelé fialový? Designér, který ho stvořil, to po letech prozradil

Ikonická fialová v Moničině bytě se zapsala do historie. Nejen fanoušci známého sitcomu si pamatují na fialové dveře se žlutým rámečkem kolem kukátka, které se v každém díle otevíraly a zavíraly. Autor interiéru John Shaffner vysvětlil, proč zvolil fialovou.

Zpočátku musel se zbytkem týmu, který kultovní seriál připravoval, za podobu Moničina bytu bojovat. Fialová se nikomu nepozdávala, dokud Shaffner nenamaloval tímto odstínem stěny v papírovém modelu.

Nakonec se ukázalo, že volba fialové byla chytrým krokem. Netradiční barva bytu odlišila interiér od ostatních seriálových kulis. Když jste přepínali kanály a narazili jste na Přátele, bylo pravděpodobné, že uvidíte fialové stěny, tak příznačné pro seriál, a u programu zůstanete.

Hrdinové sitcomu v seriálových kulisách po natáčení. Foto: profimedia.cz

Shaffner je opravdovým profesionálem, který pracoval na 44 seriálech včetně Teorie velkého třesku nebo Dva a půl chlapa. Ve videu pro portál Great Big Story také řekl, že výtvarník musí myslet do budoucna. Vysvětlil to na příkladu tajuplných dveří na konci malé chodbičky v Moničině bytě. Dlouho se neřešilo, kam vlastně vedou. Nakonec posloužily v jednom z dílů, kde se staly de facto hlavním námětem (o Moničině tajné komoře na nepořádek).

Další články:

Podobné články


Přečtěte si také