Bydlení

8. listopadu 2018 06:00

redakce Prima Zoom

10 důvodů, proč je lepší bydlet se psem než s člověkem

Sdílet domácnost se psem je zásadně lepší než s ostatními lidmi. Riziko, že na sebe budete štěkat, je výrazně nižší. Podívejte se na přesvědčivé důvody, proč si radši než partnera nebo partnerku pořídit štěně.

Má vždycky dobrou náladu

Jinou víceméně nezná. Můžete ho naštvat, ale vždycky, když se budete vracet domů, nenajdete ho mrzutého a navíc vás bude vítat. Příchod domů tak bude zásadně lepší.

Můžete mu říct cokoli

A nikdy nebude odporovat. Rozumí jenom tomu, co se ho opravdu týká, a nebude vám poskytovat duchaplné komentáře nebo nedej bože rady do života.

Nemusí mít pořádný nábytek

Když vám ukradne něco z kuchyně, schová se stím pod stůl. Večer si lehne kvám na gauč a pak do postele. A pokud mu to nedovolíte, můžete mu pořídit pelech, který stojí rozhodně méně než jakýkoli kus nábytku.

Nespotřebuje tolik vody a elektriky

Ušetříte na účtech za energie. Mytí vesměs nesnáší, svítit do noci kvůli čtení nepotřebuje. Když se setmí, půjde spát.

Pohlídá nemovitost

Tedy… někteří psi pohlídají nemovitost. Ne všichni jsou ochotní vylézt zpelechu, i když je nezvaný host probudí. I tak mít psa vbytě poskytuje o trochu větší pocit bezpečí.

Plná lednice ho nezajímá

Většinu času si vystačí sněkolika druhy granulí a konzerv. Navíc nepohrdne ani špatně uvařeným jídlem. Je to ideální strávník a nikdy sním nebudete řešit, co chce jíst.

Kjídlu ho není potřeba svolávat

Zavolátejednou a přiběhne.Někdy nemusíte říkat jeho jméno vůbec, stačí zašustit nákupní taškou nebo otevřít konzervu. Pes přijde sám,hned a nic mu nevystydne… a kdyby, bude mu to upřímně jedno.

Nebude přepínat programy

Nezajímá ho, co dávají na jiném programu, ani mu nikdy nezačne žádný film nebo seriál. Výběr toho, na co se budete dívat, je čistě na vás.

Nenaštve vás kvůli nepořádku

Ne, že by psi neprodukovali svinčík. Zvlášť ti, co rádi trhají pantofle nebo okusují nábytek, to dokážou bravurně, ale vždycky bude nepořádku méně než po druhé polovičce/spolubydlících/dětech. Navíc odpadá jakákoli diskuze. Pes by si po sobě stejně nikdy neuklidil, takže nemá smysl se naštvávat.

Ke štěstí mu stačí málo

Stačíte mu vy, pořádná procházka, kus žvance a drbat za ušima.

Potvrzeno:

Výzkum stránky Rover.com, která spojuje majitele psů s lidmi, kteří zvířecí miláčky hlídají, když páníčkové jedou na dovolenou, ukázal, že se raději fotíme se svými mazlíčky než s partnery či partnerkami. Až 65 procent z nás má více fotek se zvířaty než s lidmi...


Přečtěte si také