Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 důvodů, proč je lepší bydlet se psem než s člověkem

Sdílet domácnost se psem je zásadně lepší než s ostatními lidmi. Riziko, že na sebe budete štěkat, je výrazně nižší. Podívejte se na přesvědčivé důvody, proč si radši než partnera nebo partnerku pořídit štěně.
Vydáno: 08.11.2018
Se psi se bydlí lépe než s lidmi
Se psi se bydlí lépe než s lidmi Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Má vždycky dobrou náladu

Jinou víceméně nezná. Můžete ho naštvat, ale vždycky, když se budete vracet domů, nenajdete ho mrzutého a navíc vás bude vítat. Příchod domů tak bude zásadně lepší.

Můžete mu říct cokoli

A nikdy nebude odporovat. Rozumí jenom tomu, co se ho opravdu týká, a nebude vám poskytovat duchaplné komentáře nebo nedej bože rady do života.

Bydlí se s nimi skvěle
Bydlí se s nimi skvěle
unsplash.com

Nemusí mít pořádný nábytek

Když vám ukradne něco z kuchyně, schová se s tím pod stůl. Večer si lehne k vám na gauč a pak do postele. A pokud mu to nedovolíte, můžete mu pořídit pelech, který stojí rozhodně méně než jakýkoli kus nábytku.

Nejlepší společník
Nejlepší společník
unsplash.com

Nespotřebuje tolik vody a elektriky

Ušetříte na účtech za energie. Mytí vesměs nesnáší, svítit do noci kvůli čtení nepotřebuje. Když se setmí, půjde spát.

Pohlídá nemovitost

Tedy… někteří psi pohlídají nemovitost. Ne všichni jsou ochotní vylézt z pelechu, i když je nezvaný host probudí. I tak mít psa v bytě poskytuje o trochu větší pocit bezpečí.

Vždycky vás uvítá
Vždycky vás uvítá
unsplash.com

Plná lednice ho nezajímá

Většinu času si vystačí s několika druhy granulí a konzerv. Navíc nepohrdne ani špatně uvařeným jídlem. Je to ideální strávník a nikdy s ním nebudete řešit, co chce jíst.

K jídlu ho není potřeba svolávat

Zavoláte jednou a přiběhne. Někdy nemusíte říkat jeho jméno vůbec, stačí zašustit nákupní taškou nebo otevřít konzervu. Pes přijde sám, hned a nic mu nevystydne… a kdyby, bude mu to upřímně jedno.

Sní prakticky cokoli i to, co nesmí...
Sní prakticky cokoli i to, co nesmí...
unsplash.com

Nebude přepínat programy

Nezajímá ho, co dávají na jiném programu, ani mu nikdy nezačne žádný film nebo seriál. Výběr toho, na co se budete dívat, je čistě na vás.

Nenaštve vás kvůli nepořádku

Ne, že by psi neprodukovali svinčík. Zvlášť ti, co rádi trhají pantofle nebo okusují nábytek, to dokážou bravurně, ale vždycky bude nepořádku méně než po druhé polovičce/spolubydlících/dětech. Navíc odpadá jakákoli diskuze. Pes by si po sobě stejně nikdy neuklidil, takže nemá smysl se naštvávat.

Psi jsou méně nároční než lidé a vděčnější
Psi jsou méně nároční než lidé a vděčnější
unsplash.com

Ke štěstí mu stačí málo

Stačíte mu vy, pořádná procházka, kus žvance a drbat za ušima.

Potvrzeno:

Výzkum stránky Rover.com, která spojuje majitele psů s lidmi, kteří zvířecí miláčky hlídají, když páníčkové jedou na dovolenou, ukázal, že se raději fotíme se svými mazlíčky než s partnery či partnerkami. Až 65 procent z nás má více fotek se zvířaty než s lidmi...

Článek je zařazen v: pes , domov , lednice , zvířata , mazlíčci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama