Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Propadněte kouzlu šicího stroje. V Pokoji číslo 10 vás šít naučí. Třeba závěsy

Potřebujete si ušít něco do bytu, ale nemáte pořádný šicí stroj, nebo šít dokonce vlastně vůbec neumíte? Sdílená šicí dílna je pro vás to správné místo.
Vydáno: 10.03.2017
Nemusíte mít doma šicí stroj, a přesto si můžete ušít, co potřebujete

Ten pokoj je možná menší než váš obývák. Šít se vám tam bude ale o hodně líp... Hlavně proto, že na vás čekají profesionální, seřízené stroje, domácí, útulná atmosféra a hlavně šikovná Markéta, která jakožto vyučená švadlena vám pomůže s lecjakým problémem. Součástí celého objektu sdílené šicí dílny Pokoj číslo 10 je i prodejna látek, kde si můžete vybrat z unikátních designových látek od světových návrhářů nebo z biobavlny, která je pro naši planetu mnohem příznivější.

„Nápad vznikl hodně impulzivně, ale na crowfundingovém portále HitHit nás lidé podpořili a během krátké doby jsme vybrali potřebné peníze na koupi šicích strojů,“ vzpomíná majitelka Jana Pelánová, která jako vystudovaná socioložka měla původně k šicímu stroji hodně daleko.

Ve sdílené šicí dílně koupíte i látky
Ve sdílené šicí dílně koupíte i látky
archiv Pokoj č. 10

A protože si sama vyzkoušela, že začít šít nemusí být pro každého úplně jednoduché, začala v Pokoji číslo 10 nabízet šicí kurzy pro začátečníky. Záleží na tom, kolik času máte a jak poctivě se chcete šití věnovat. Můžete přijít na jednu lekci, ale i na šest. Začíná se jednoduchým projektem, kdy si vytvoříte šálu na krk, na konci možná zvládnete ušít něco na sebe.

Výrobky do domácnosti patří k těm jednodušším
Výrobky do domácnosti patří k těm jednodušším
archiv Pokoj č. 10

Nemusíte však na kurz, abyste mohli šicí dílnu navštívit. Prostě si zamluvíte místo a přijdete si ušít, co potřebujete. „Kolegyně Markéta je vyučená švadlena, takže dokáže poradit se vším, co začátečník nebo středně pokročilý neví. Dekorační projekty do domácnosti patří k jednoduchým úkolům, rozhodně je to jednodušší, než si ušít něco na sebe,“ doporučuje Pelánová.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Z drátků můžete vyrábět nejrůznější dekorace

Drátěná krása aneb Jak na drátování

Reklama
Článek je zařazen v: jak na to, polštář, DIY, závěs, sdílená šicí dílna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama