Bydlení

10. března 2017 13:56

Markéta Zídková

Propadněte kouzlu šicího stroje. V Pokoji číslo 10 vás šít naučí. Třeba závěsy

Potřebujete si ušít něco do bytu, ale nemáte pořádný šicí stroj, nebo šít dokonce vlastně vůbec neumíte? Sdílená šicí dílna je pro vás to správné místo.

Ten pokoj je možná menší než váš obývák. Šít se vám tam bude ale o hodně líp... Hlavně proto, že na vás čekají profesionální, seřízené stroje, domácí, útulná atmosféra a hlavně šikovná Markéta, která jakožto vyučená švadlena vám pomůže s lecjakým problémem. Součástí celého objektu sdílené šicí dílny Pokoj číslo 10 je i prodejna látek, kde si můžete vybrat z unikátních designových látek od světových návrhářů nebo z biobavlny, která je pro naši planetu mnohem příznivější.

„Nápad vznikl hodně impulzivně, ale na crowfundingovém portále HitHit nás lidé podpořili a během krátké doby jsme vybrali potřebné peníze na koupi šicích strojů,“ vzpomíná majitelka Jana Pelánová, která jako vystudovaná socioložka měla původně k šicímu stroji hodně daleko.

A protože si sama vyzkoušela, že začít šít nemusí být pro každého úplně jednoduché, začala v Pokoji číslo 10 nabízet šicí kurzy pro začátečníky. Záleží na tom, kolik času máte a jak poctivě se chcete šití věnovat. Můžete přijít na jednu lekci, ale i na šest. Začíná se jednoduchým projektem, kdy si vytvoříte šálu na krk, na konci možná zvládnete ušít něco na sebe.

Nemusíte však na kurz, abyste mohli šicí dílnu navštívit. Prostě si zamluvíte místo a přijdete si ušít, co potřebujete. „Kolegyně Markéta je vyučená švadlena, takže dokáže poradit se vším, co začátečník nebo středně pokročilý neví. Dekorační projekty do domácnosti patří k jednoduchým úkolům, rozhodně je to jednodušší, než si ušít něco na sebe,“ doporučuje Pelánová.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také