Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Prostor menší než toaleta: Lidé v Hongkongu žijí v mikrobytech, kam se vejde pouze postel

Ačkoliv je Hongkong jedno z nejbohatších měst světa, tisíce lidí musí žít v nuzných podmínkách. Denně tvrdě pracují, ale i tak nemají na nájmy, které se šplhají až k astronomickým výškám. Jsou tak nuceni bydlet v mikrobytech, které jsou menší než naše běžná toaleta. Podívejte se do galerie.
Vydáno: 06.08.2017
Minibyty v Hong Kongu často nemají více než 5 metrů čtverečních.

Pokud trpíte klaustrofobií, raději se do následující fotografie ani nedívejte. Mikrobyty v Hongkongu nemají více než 5 metrů čtverečních. Pro lepší představu, jsou natolik malé, že se do nich vejde pouze postel. Úložný prostor musí jednotlivců, ale někdy i celým rodinám stačit jen police, případně jedna malá skříňka. Byty připomínají sklepní kóji či spižírnu. Jenže pro tisíce lidé to je jediná možnost, jak nebydlet na ulici. Nejde o to, že se musí vzdát pohodlí. Musí absolutně snížit svoje požadavky na důstojné bydlení.

Alarmující fotografie pořídil Benny Lam a zveřejnila ji organizace Society for Community, která bojuje za důstojné podmínky pro život a lidská práva.

V Hong Kongu žije přes sedm milionů lidí a nabídka ubytování je značně omezená. Tedy pokud nemáte velmi vysoký příjem. Průměrná rodina si drahé nájmy, které převyšují i ceny pronájmů v New Yorku, nemůže dovolit a nezbývá ji tak nic jiného, než se smířit s nuznými podmínkami.

V mikrobytě se čtyřčlenná rodina musí vejít například jen na jednu palandu. Byty, které jsou pro jednotlivce či páry disponují jen jedinou postelí. Na ní lidí tráví veškerý svůj čas - spí, jí i pracují. Hned vedle hlavy pak mají na polici mají vařič, nádobí, jídlo, knihy i věci pro potřeby osobní hygieny. Koupelnu vlastní nemají. Tu sdílejí s ostatními nešťastníky sousedních mikrobytů.

Většina nájemníků doufá, že v mikrobytech budou přebývat jen nezbytně nutnou dobu, než si najdou jiné bydlení. Poptávka ale výrazně převyšuje nabídku a čekání na nový domov může trvat i několik let.

(as)

Další články:

Tento dům v Sunderlandu je nabízen v aukci za neuvěřitelně nízkou cenu.

Chcete koupit dům? Tenhle stojí jen 29 korun! Má to jen jeden malý háček…

Naschvály spolubydlících.

GALERIE: 18 fotek krutých naschválů od spolubydlících, které nechcete zažít

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Reklama
Článek je zařazen v: chudoba, toaleta, mikrobyty, bída, Hongkong
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama