Bydlení

22. května 2015 05:44

Klára Beščecová

Průzkum trhu: Za kolik jsou k mání originální čepice na koláče a další dobroty

Znáte to v létě, dobrá pokrývka hlavy může zabránit úžehu. Pokud ale chystáte něco dobrého na stůl a nějakou dobu si to tam pobude, hodí se nějaká ta čepice i na potraviny.

A to ani ne tak proti slunci, jako spíše proti hmyzu, kterého naše laskominy přímo lákají knáletům a ochutnávkám. Naštěstí jsou tu poklopy na potraviny. Pár zajímavých jsme pro vás nasbírali do naší galerie.

Samozřejmě, existují také všelijaké utěrky, které je možné využít. Problém ale nastane ve chvíli, kdy nechceme, aby nám polehávající kus látky poškodil to dobré, co se pod ním skrývá. Proto naši předci přišli spěknými a hlavně funkčními poklopy.

Možná znáte ty plastové, které dokonce můžete secvaknout sdnem nádoby a celkem pohodlně odvézt někam na návštěvu nebo na piknik svůj koláč. My se ale dnes podíváme na trochu klasičtější tvary.

Ten základní vypadá jako rozložitý zvon sbambulkou nahoře a může být vyroben zrůzných materiálů. Dnes je asi nejznámější ten skleněný, pod nímž se pěkně vyjímají třeba sýry na pěkném dřevěném prkénku. Existují ale i kovové, umělohmotné, drátěné a vypletené zproutí. Některé znich vzduch propouštějí, jiné těsně doléhají kpodložce a nepustí kpotravinám nejen hmyz, ale ani okolní vlhko.

Zajímavé jsou pak moderní tvary takových zvonů. Třeba na malé muffiny nebo dortíky. I takový pro vás máme. Vgalerii jsme však nezapomněli ani na vkusné proutěné chlebovky.

Jednoduchý nápad na konec

Chystáte-li nějakou větší oslavu a na zahradě máte připravený rautový stolek, můžete si vboji proti hmyzu vypomoci síťovinou. Stačí, když doprostřed stolu postavíte jednu nebo vícero lahví, třeba od vína, a síťku pak přehodíte přes stůl. Láhev bude jako stožár držet síťku vpotřebné výšce. Na menší pokrmy pak klidně využijte třeba poklopy do mikrovlnky.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také