Bydlení

22. března 2016 06:00

Markéta Zídková

Půdní byt má jen 30 m², a přesto vás okouzlí rustikálním šarmem

Miniaturní půda v Paříži.

Zařídit na 30 m² příjemné bydlení vyžaduje chytře využít každý kout. Architektka při rekonstrukci půdního bytu v centru Paříže si s tím poradila skvěle.

Byty v Paříži, zvláště pak ve čtvrti de Châtelet v bezprostřední blízkosti galerie Louvre, jsou mimo možnosti i velké části Francouzů. Interiérová architektka Cristina Velaniová ale přece jen spatřila příležitost na vlastní bydlení v této atraktivní lokalitě. Ztělesňoval ji miniaturní podkrovní byt na Rue de Rivoli.

Nebylo pochyb, že si tento po léta zanedbávaný prostor vyžádá rozsáhlou rekonstrukci. „Když jsem ten byt objevila, byl v příšerném stavu. Chyběla tepelná izolace, byla tam suť a část trámů byla poškozená,“ popisuje zubožené podkroví. Velaniová se už ale své jasné představy světlého bytu s rustikálními prvky nehodlala vzdát. Na mysli měla víceúčelový prostor, který by sloužil jako byt, kancelář nebo i jakési zázemí na prázdniny v Paříži.

Přestavba si navzdory značnému počátečnímu nadšení vyžádala 4 měsíce času a náklady 1,1 milionu korun. Z výsledku je ale vidět, že se vynaložené úsilí vyplatilo.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také