Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Půdní vestavba rodinného domu v Suchdole připomíná loď

Dvoupodlažní dům s podkrovím využívají k bydlení dvě rodiny, s dorůstajícími dětmi bylo potřeba získat další životní prostor.
Vydáno: 04.08.2016
Vestavěná ložnice připomíná kajutu

Dvoupodlažní dům s podkrovím v Suchdole přestal dvěma rodinám s dorůstajícími dětmi stačit. Nástavba, o kterou jej rozšířili, může atypickými stěnami i vestavěným nábytkem posloužit jako skvělá inspirace možná i vám.

V půdě nad podkrovím přibyly dvě ložnice, pracovna i dvě samostatné koupelny s čajovou kuchyňkou. Nezvyklý je průběh stěn. „Inspirace poetikou lodních kajut či cirkusových maringotek nebyla prvoplánová, ale vyplynula z kombinace minimálních rozměrů jednotlivých prostor a životního zaměření investorů,“ vysvětlují k tomu autoři návrhu z pražského Atelieru Michal Schwarz. Ti svůj projekt také přihlásili do klání o Českou cenu za architekturu.

Půdní vestavba je ukryta za vzrostlými stromy
Půdní vestavba je ukryta za vzrostlými stromy
archiv ČCA

Stavět na půdě vyžaduje důvtip. Ten architekti projevili umístěním vestavěného nábytku do problematických koutů šikmých střech. Dispozici značně udávala konstrukce krovu. Část krokví ustoupila novým vikýřům a krov střechy nad schodišťovým křídlem kvůli nedostatečné výšce stavitelé strhli. Na jeho místě vznikla nástavba, v níž se nacházejí již zmíněné koupelny, ale i šatna a část schodiště.

Omítané zdi a podlahy v obou koupelnách  jsou celoplošně pokryty cementovou stěrkou
Omítané zdi a podlahy v obou koupelnách jsou celoplošně pokryty cementovou stěrkou
archiv ČCA

Interiér tvoří úzké smrkové palubky šroubované na dřevěná tvarovaná žebra. Tvarováním žeber tak vznikla ve všech třech obytných místnostech plocha pro postele i vestavěné úložné prostory.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Osobitě řešený byt v developerské novostavbě zní téměř jako protimluv

Architektka zachránila pražský developerský byt před tuctovostí

Světlo, dřevo, spousta prostoru a několik různých zákoutí v něm. Skvělé bydlení pro moderní rodinu

Dřevo + nápady = svěží moderní byt pro mladou rodinu v centru města

Reklama
Článek je zařazen v: dřevo, Ateliér Michal Schwarz, Půdní vestavba Suchdol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama