Bydlení

4. dubna 2017 11:35

Markéta Zídková

Řekli byste, že to je montovaný dům? Díky architektovi vznikl ze stavebnice domov s nádherně uvolněnou atmosférou

I když slovo prefabrikát zní mnohým děsivě, někdy mohou menší domy složené z hotových dílů přispět nejen k nižší ceně stavby, ale i k jejímu rychlejšímu zhotovení a pěknému nadčasovému designu. Výsledek, který vám představujeme, potěší každého minimalistu s láskou k přírodě.

Americká architektonická firma Alchemy Architects přišla už před časem s nápadem nabídnout zákazníkům základní stavební buňky, které si mohou s architekty umně poskládat a individuálně dotvořit. Na to přistoupil i vedoucí obchodu s elektronikou, sám také architekt, a takový dům si objednal.

Základ budov tvoří díly s názvem Sonoma weeHouse, které byly pro zákazníka ze San Franciska navrženy v Minnesotě a odeslány dopravní firmou až na pozemek budoucí stavby v Santa Rose v Kalifornii. I když šlo o kus cesty, kterou musel domek od návrhu a dílny k zákazníkovi urazit, byla i tak stavba velmi rychlá.

Nejdříve však bylo třeba pro domky postavit podsady z betonu, a to důkladně, protože se jednalo o pozemek na kraji svahu. Na ně už se položily a připevnily hotové kabiny. Pracovníci firmy je spojili, doplnili speciálně navrženými schody a dalo se záhy bydlet.

Vzniklo tak nadstandardní sídlo s nádherně uvolněnou atmosférou, kterou podporují protilehlé prosklené stěny s posuvnými dveřmi. Skrze budovy je krásně vidět do údolí. Lepší je ale posadit se uvnitř nebo na verandě a jen tak bloumat očima po okolní krajině. Nádech přírody s maximální vybaveností včetně moderní kuchyně a pěkné koupelny tvoří výborné zázemí pro odpočinek.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také