Bydlení

16. dubna 2017 10:30

Jana Brass

Rekonstrukce v rezidenční čtvrti: Pohodlí a útulnost s moderním nádechem

Když se řekne Londýn a bydlení v něm, hned by se mělo dodat, že tady najdeme mnoho stylů. Mezi nimi vyniká však ten, který dokáže propojit až téměř aristokratické pohodlí s moderním nádechem, účelností a domácí pohodou.

Ostatně ve čtvrti Parsons Green to ani jinak nejde. Ctít tradici je víc než britské, zvlášť v této rezidenční čtvrti slavného města. Styl, kterým je vybaven zrekonstruovaný typický londýnský dům, je svým způsobem nevšední. Nešlo o pouhý nákup starožitného nábytku. Vše je vyladěné k dokonalosti, jakoby tu někdo žil už několik let.

Designéři zde pracovali s nevšedním spojením dvou výrazných barev. Hnědé nábytku a modré doplňků, jako je lampa a koberec. Foto: James McDonald

Moderní se misí s tradičním. Zaniká tak pocit, že by šlo o muzeum nebo naopak o přehlídku designérských nábytkářských nápadů. Navíc zde najdeme ohlas mnoha historických slohů v trochu zjednodušeném pojetí.

Pojďte s námi na návštěvu a oceníte sami, jak se designérům studia Martin Brudnizki Design Studio povedlo dotvořit klasickou londýnskou architekturu výběrem nábytku, vybavení a malbou místností.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také