Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Renovaci podkrovního bytu v Turíně pomohl zlevnit netypický materiál

Rekonstrukci zlevní improvizace s materiály.
Vydáno: 29.03.2016
Rustikální středomořské prvky, Ikea a spousta improvizace
Rustikální středomořské prvky, Ikea a spousta improvizace Autor: www.houzz.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vysoké ceny bytů v Turíně nutí majitele, aby se při rekonstrukcích ohlíželi na každé euro. Náklady na přestavbu tohoto podkrovního bytu pomohly udržet při zemi cemento-třískové desky, které se v interiérech jinak nepoužívají. Levný materiál portugalského výrobce Viroc se běžně uplatňuje na fasádách, v tomto případě ale tvoří povrchy kuchyně i část nábytku, jako například knihovnu. Většina nábytku je přitom v zájmu co nejlepšího využití prostoru zhotovená namíru. Nepropustné a omyvatelné fasádní desky se ještě uplatnily na zdi za umyvadlem v menší z obou koupelen.

Většina interiéru je světlá, jen v kuchyni architekti navrhli dva tmavší odstíny
Většina interiéru je světlá, jen v kuchyni architekti navrhli dva tmavší odstíny
www.houzz.com

Světlo, které do bytu proniká velkými střešnímu okny, ještě odrážejí světlé plochy v interiéru, které tvoří určitou protiváhu masivního dřeva. I stropní trámy jsou ovšem lakované ve světlejším odstínu a jediný tmavší povrch tak představují hnědá a modrá stěna v kuchyni.

Jednotícím prvkem všech částí bytu je dubová podlaha, kterou majitelé nechali položit dokonce i v koupelně a na WC. Výjimku tvoří jen betonová stěrka kolem kuchyňského ostrůvku. Nejvíc si architekti vyhráli s větší z koupelen, kde nápaditě kombinovali různé odstíny obkladů shodné řady od výrobce Ceramica Bardelli.

Architekti z atelieru Unduo Laboratorio di Architettura kombinací designových prvků i levného materiálu skloubili komfort a praktičnost s estetickými kvalitami a vešli se do omezeného rozpočtu mladé čtyřčlenné rodiny.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Stylové

Návod: Vyrobte si designové stínidlo na lampu za pár korun

Takhel ne. Myčky blokuje kuchyni

7 tipů pro praktickou domácnost, které jsme se naučili od designérů

Článek je zařazen v:
Reklama