Bydlení

17. února 2015 04:10

Markéta Zídková

Schůdky v interiéru: Pár centimetrů k dobru se vždy hodí

Minibráškové Mount Everestu.

Dejte na radu, stoupejte bezpečně.

K fungující domácnosti patří hodně věcí a ne vždy je snadné na ně dosáhnout. Často jsou totiž uloženy v horních skříňkách. V tu chvíli oceníte malé schůdky, s kterými se rázem proměníte v čahouny z basketbalu. Jak uvidíte v naší galerii, moderní schůdky dokážou být chytré, líbivé a dají se i skvěle uskladnit.

Je to tak, ukládat věci výš a výš šetří tolik potřebnou podlahovou plochu. Je to účelné a ekonomické. Kdo se ale má pro to všechno stále natahovat? Když už vám nestačí ani póza balerín na špičkách, je dobré se něčím podložit. A pozor, to je kámen úrazu, často si pomáháme věcmi, které nemusí být bezpečné! Jen si vzpomeňte na převrácené kbelíky, kufry, tlusté knihy, přepravky, ministoličky a židle. Už jste z nich někdy spadli? Ne? Tak to jste měli štěstí. Příště si jej raději pojistěte a pořiďte si schůdky.

Malý schodovitý pomocník v domácnosti se hodí vždy. I když za něj dáte pár stovek, vaše zdraví a pohodlná dosažitelnost i výše uložených předmětů vás odmění. Výhodou mnohých schůdků je i to, že se dají složit a jsou lehké (mnohé jsou vyrobeny z hliníku), takže snadno přenositelné. Mají ale také plus ve svém tvaru, jsou vtipným kouskem nábytku, na který se dá i sednout. Pro děti zas z některých schůdků můžete udělat sedátko s pracovní plochou. Je spousta možností, co s nimi. Využít se dají třeba i jako podstavce pro květináč a malý příruční stolek.

V naší galerii jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější schůdky a „schůdkosedátka“. Všimněte si rovněž fotonápadů, kam je všude možné skládací schůdky uložit, aby byly po ruce a nepřekážely.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také