Bydlení

6. prosince 2020 14:00

redakce Prima Zoom

Šedá není nudná. Naučte se ji hravě použít v interiéru

Nepatří k nejoblíbenějším barvám, přesto by si zasloužila více pozornosti. Šedá se jednak perfektně hodí do bytů ve skandinávském stylu, zároveň je neutrální a přitom dokáže divy. Můžete ji použít na stěnách, na nábytku i na dekoracích.

Šedé stěny

Pokud už nechcete bílé stěny, ale bojíte se barev, je šedá perfektní volbou. Díky svojí neutralitě se hodí kjakékoli jiné barvě, snese se spřírodními odstíny masivu, parket i plovoucích podlah, ladí sčernou i bílou a dalšími neutrálními barvami, klidně i béžovou. Když si vymalujete stěny světle šedou barvou, vytvoříte základ pro útulný prostor, který vypadá moderně. Musíte ale počítat stím, že šedá spolkne trochu denního světla, takže šedé stěny (nebo třeba jen jedna) se hodí spíše do větších prostor sokny na jih nebo východ.

Šedý nábytek

Skvěle vypadají i šedá křesla nebo šedé pohovky. Jednak nijak neruší žádným vzorem ani výraznou barvou, ale dají se také doplnit o zajímavé polštáře a na rozdíl od světlých, třeba béžových nebo krémových pohovek, se hned tak nezašpiní. Šedé potahy vypadají elegantně a jsou praktické. Zajímavé je i použít šedou na natření komod nebo skříní. Lehce splynou se stěnami, ale zároveň se neztratí jako třeba bílý nábytek.

Šedé dekorace

Elegantně vypadají i šedé vázy nebo třeba nádobí. Stejně tak koberce nebo přehozy. Takové dekorace budou neutrální, a když bude mít každá jiný odstín šedé, dosáhnete hravé kombinace, která rozhodně nebude oči nudit.

Šedá vkuchyni

Zajímavě vypadají i šedé kuchyně. Je to netradiční barva, ale funguje skvěle. Hodí se na skříňky, pracovní plochy i kuchyňské ostrůvky. Kuchyň bude vypadat neutrálně a přitom elegantně. Doplňte šedou kuchyňskou linku o červené spotřebiče a máte prostor, který hned zaujme!

Šedé prvky vinteriéru

Pokud sšedou začínáte, kupte si kbelík barvy a natřete dveře. Cože? Přesně tak. Šedá vypadá skvěle na výrazných prvcích bytu. To jsou rozhodně dveře a ostění. Hodí se i na dřevěné podlahy, ale to už chce odvahu…

Další články, které by vás mohly zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také