Vánoce

16. listopadu 2020 08:00

redakce Prima Zoom

Vánoce ve skandinávském stylu. Jak si vyzdobit byt a vytvořit pohodovou náladu

Oblíbený skandinávský styl můžete přenést i do nejkrásnějších svátků v roce. Vánoční výzdoba bude jednoduchá a elegantní, plná střídmých barev a pohody. Vyhnete se kýči a dekorace se jen tak neokoukají. Podívejte se, jak si udělat skandinávské Vánoce.

Vjednoduchosti je síla

Skandinávský styl je jednoduchý a účelný. Nepřekypuje zbytečnými dekoracemi. Pokud chcete Vánoce vseverském stylu, dejte přednost neutrálním barvám, jako jsou bílá, šedá, béžová, modrá nebo temně zelená. O kouzlo Vánoc se nepřipravíte. Bude nenápadné a neomrzí vás. Výrazné dekorace a barevné kombinace se totiž brzy okoukají.

Světélka místo dekorací

Ozdoby vinteriéru mohou nahradit světelné řetězy. Pokud si koupíte ty na baterky, ani nemusíte řešit, kde máte zásuvku. Řetězy se prodávají za pár korun a spřehledem nahradí dekorace. Pokud jich je více, vinteriéru vznikne zajímavá hra světel.

Zasněžená krása

Zatímco vČesku sněhu na Vánoce moc nemáme, na severu je tomu jinak. Pokud chcete dostat skandinávskou atmosféru do bytu, nakupte dekorace vbílé barvě nebo třeba polijte perníčky cukrovou polevou a následně je nazdobte zdobicími tubičkami.

Přírodní dekorace

Ideální jsou ozdoby zpřírodních materiálů. Vhodné jsou dřevo, proutí, větvičky jehličnanů, cesmína, šišky (které si můžete doma vybělit) nebo jeřabiny. Přírodní ozdoby navíc nezatěžují naši planetu, vyrobíte si je sami a použijete na ně to, co objevíte na zahradě nebo na procházce lesem. Ze šišek a větviček můžete vyrobit hvězdičky, zkroužků na záclony zase malé věnečky. Nápadů je spousta.

Nenápadný stromeček

Vánoční stromek bývá středem pozornosti. Co to trochu pozměnit a udělat zněj doplněk? Nebo třeba použít více malých stromků vkvětináčích? Uvidíte, že vánoční atmosféra bude zachována, ale nebude tak násilně na očích. Stromeček navíc můžete nazdobit decentními ozdobami zpřírodnin nebo ho prostě omotat světelným řetězem. Minimalismus se totiž ke skandinávskému stylu hodí!

Další vánoční nápady:

Sdílejte článek

Přečtěte si také