návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoce ve skandinávském stylu. Jak si vyzdobit byt a vytvořit pohodovou náladu

hm , Vydáno: 16.11.2020
Oblíbený skandinávský styl můžete přenést i do nejkrásnějších svátků v roce. Vánoční výzdoba bude jednoduchá a elegantní, plná střídmých barev a pohody. Vyhnete se kýči a dekorace se jen tak neokoukají. Podívejte se, jak si udělat skandinávské Vánoce.

reklama

V jednoduchosti je síla

Skandinávský styl je jednoduchý a účelný. Nepřekypuje zbytečnými dekoracemi. Pokud chcete Vánoce v severském stylu, dejte přednost neutrálním barvám, jako jsou bílá, šedá, béžová, modrá nebo temně zelená. O kouzlo Vánoc se nepřipravíte. Bude nenápadné a neomrzí vás. Výrazné dekorace a barevné kombinace se totiž brzy okoukají.

Světélka místo dekorací

Ozdoby v interiéru mohou nahradit světelné řetězy. Pokud si koupíte ty na baterky, ani nemusíte řešit, kde máte zásuvku. Řetězy se prodávají za pár korun a s přehledem nahradí dekorace. Pokud jich je více, v interiéru vznikne zajímavá hra světel.

Dejte přednost jednoduchosti a přírodním materiálům
Autor: istock.com Dejte přednost jednoduchosti a přírodním materiálům

Zasněžená krása

Zatímco v Česku sněhu na Vánoce moc nemáme, na severu je tomu jinak. Pokud chcete dostat skandinávskou atmosféru do bytu, nakupte dekorace v bílé barvě nebo třeba polijte perníčky cukrovou polevou a následně je nazdobte zdobicími tubičkami.

Perníčky nazdobte bílou polevou a zdobícími tubičkami
Autor: unsplash.com Perníčky nazdobte bílou polevou a zdobícími tubičkami

Přírodní dekorace

Ideální jsou ozdoby z přírodních materiálů. Vhodné jsou dřevo, proutí, větvičky jehličnanů, cesmína, šišky (které si můžete doma vybělit) nebo jeřabiny. Přírodní ozdoby navíc nezatěžují naši planetu, vyrobíte si je sami a použijete na ně to, co objevíte na zahradě nebo na procházce lesem. Ze šišek a větviček můžete vyrobit hvězdičky, z kroužků na záclony zase malé věnečky. Nápadů je spousta.

Šiškový adventní věnec

Adventní věnec ze šišek vydrží až do Vánoc. Neuškodí mu ani suchý byt

Omotávané vánoční stromečky

Omotávané vánoční stromečky. Dekoraci vyrobíte ze zbytků vlny

Nenápadný stromeček

Vánoční stromek bývá středem pozornosti. Co to trochu pozměnit a udělat z něj doplněk? Nebo třeba použít více malých stromků v květináčích? Uvidíte, že vánoční atmosféra bude zachována, ale nebude tak násilně na očích. Stromeček navíc můžete nazdobit decentními ozdobami z přírodnin nebo ho prostě omotat světelným řetězem. Minimalismus se totiž ke skandinávskému stylu hodí!

Další vánoční nápady:

Jak si vyrobit vánoční svícen ze zavařovačky?

Vánoční svícen ze zavařovačky vyrobíte i s dětmi

Výsledek je perfektní!

Betlém z přírodních materiálů: Vytvořte dekoraci a hračku pro děti zároveň

reklama

Článek je zařazen v: skandinávský styl , Vánoce

reklama

Přečtěte si také