Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Starý dům prošel výraznou minimalistickou přestavbou. Co tomu říkáte?

Starý dům v Portugalsku architektka vylepšila o minimalistické legrácky.
Vydáno: 30.01.2015
Chůze po stole nevyhnutelná
Autor: archiv architektky Elisabete de Oliveira Saldany Chůze po stole nevyhnutelná
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nakolik lze starý venkovský dům při rekonstrukci protnout odkazy na minimalismus, ukazuje experiment talentované architektky Elisabete de Oliveira Saldany. Dům ve městě Guimarães na severozápadě Portugalska ji okamžitě oslovil a nadšená byla i z jeho překrásného okolí, jen nenaplňoval Elisabetinu představu o moderním, otevřeném prostoru. Brzy po koupi nemovitosti se tedy rozhodla k rozsáhlé přestavbě v moderním venkovském stylu, ozvláštněném minimalistickými prvky.

Přístavba nepřehlušuje původní dům
Autor: archiv architektky Elisabete de Oliveira Saldany Přístavba nepřehlušuje původní dům

Zatímco dělníci restaurovali fasádu, řídila majitelka práce na kompletní proměně interiéru. Přístavbou v minimalistickém stylu podstatně rozšířila obytnou plochu. V přízemí stávajícího domu dělníci vybourali příčky, čímž vznikl velký otevřený prostor navazující na přilehlý bazén. Minimalistické točité schodiště vede do patra s velkou knihovnou a útulným čtenářským koutkem. Ve druhém patře jsou ložnice a koupelny. Ze všech pokojů je výhled do krásné okolní krajiny. Záměr prolnout kouzlo tradičního stavení s prvky strohé moderní architektury majitelce podle nás vyšel. Interiér zaujme kombinací černé a bílé, která dává vyniknout promyšleným tvarům schodišť, střešních oken i stěn.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Vana v podobě luxusní lodičky na vysokém podpatku se stane hvězdou vaší koupelny a možná i osobních výdajů. Její cena se pohybuje od 13 000 euro až přes 20 000 euro podle toho, zda detaily jsou ve zlatu či platině. Voda stéká z horního okraje jako vodopád

Vana dělá koupelnu. Podívejte se na ty nejluxusnější krásky

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Článek je zařazen v:
Reklama