Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Modrá uklidňuje, červená dráždí. Jak na nás působí barvy v interiéru?

Barvy zásadně ovlivňují naši náladu a pocity, ale víte, jakým způsobem? Třeba taková oranžová nám dokáže povzbudit sebevědomí a zelená zase upevnit rovnováhu. Velmi tak záleží na tom, jaké barvy si zvolíte do interiéru. Pojďte s námi odhalit skryté účinky barev na lidskou psychiku!
Vydáno: 19.06.2018
Jaké barvy si pustíte domů?
Autor: istock.com Jaké barvy si pustíte domů?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svěží zelená

Zelená je barvou přírody. Máme ji spojenou se svěžím jarem a s růstem. A právě růst pomůže i nám, pokud ji začleníme do svého interiéru. Zelená ale nejen motivuje k novému startu, pomáhá i ke stabilitě. Udržuje naše tělo v rovnováze a přispívá k omlazení duše. Kromě květin ji můžete do domácnosti zakomponovat například v podobě kuchyňského servisu nebo energizujícího povlečení.

Zelená je barvou přírody.
Autor: istock.com Zelená je barvou přírody.

Sexy červená

Červená barva má na lidskou mysl stimulační účinky. Zvyšuje nám sebevědomí, dodává odvahu a tmavší odstíny dokonce umocňují vášeň. Všeho moc ale škodí a u červené to platí dvojnásob. Přemíra takových doplňků může způsobit rozrušenost, nebo dokonce podrážděnost. Pokud ale například natřete touhle sytou barvou jednu stěnu, dodáte pokoji hloubku a jistou intimitu.

Červená barva má energii a je sexy.
Autor: istock.com Červená barva má energii a je sexy.

Není modrá jako modrá

Ne každý odstín modré s sebou nese stejné účinky. Světlé barvy odbourávají napětí, umocňují klid a přispívají k harmonickým vztahům a domácí pohodě. Naopak taková sytá královská modř podporuje koncentraci a dopomáhá ke kvalitním rozhodovacím procesům. A tyrkysová? Ta nám zase pomůže relaxovat a zbaví nás potíží se spaním.

Modrá je dobrá!
Autor: istock.com Modrá je dobrá!

Žlutou k vyššímu IQ?

Inteligenci vám tahle barva asi jen tak nezvýší, ale údajně podporuje určitou mentální bdělost. Pokud máme v kanceláři žluté doplňky, je pro nás často snazší utřídit si myšlenky a pracovat efektivně. Tahle osvěžující barva se navíc postará o stálou dávku energie a nadšení, což jde skvěle ruku v ruce se zmíněnými účinky. Zkuste si například pořídit žlutý ušák a pravidelně si v něm číst. Uvidíte, že budete stránky hltat jednu za druhou!

Žlutá povzbudí vaši mysl.
Autor: istock.com Žlutá povzbudí vaši mysl.

Světle fialový portál k duchovnu

Ano, je to skutečně tak. Světloučce fialová probouzí naši duchovní stránku. Pokud zrovna procházíte emocionálně složitým obdobím, zkuste se obklopit touto barvou. Díky ní můžete získat nový pohled na věc, ale také nalézt v sobě soucit s jinými. A pokud se vám povede fialovou použít například v koupelně, můžete se těšit na hotovou meditační svatyni!

Fialová je velmi relaxační barva.
Autor: istock.com Fialová je velmi relaxační barva.

 

 

Retro a Skandinávie, no proč ne?!

Nespoutané bydlení v elektickém stylu. Buďte originální a odvážní!

 (az)

Článek je zařazen v: barvy v interiéru , barvy , bydlení , inspirace , Galerie
Reklama