Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Stylová vila už nepřekvapí. Ale stylový činžák?

Co všechno můžete čekat od bytového domu, jehož stavitelé projevili důvtip?
Vydáno: 20.07.2016
K přízemním bytům patří soukromé předzahrádky

Od velkého domu, v němž si kupuje jen byt, zákazník žádné estetické architektonické kvality obyčejně nečeká. Pohled na novostavbu bytového domu nad pražskou Malovankou ale výmluvně napovídá, že i v tomto ohledu mají novodobé činžovní domy co nabídnout. Například stylové prvky na fasádě, soukromé zahrádky za domem i na jeho střeše.

Byty v posledním podlaží mají výstup na zelenou střešní terasu
Byty v posledním podlaží mají výstup na zelenou střešní terasu
archiv ČCA

Vypadá jako dva domy, obě jeho části ovšem spočívají na společném patře podzemních garáží a jde tedy o dům jeden. Majitelé jeho sedmnácti zhruba stometrových bytů ale získávají cosi navíc. Tou přidanou hodnotou je už vytříbená podoba samotného domu. To se týká krytých prostorů přízemí, které od ulice odděluje živý plot.

 Při pohledu ze strany zas dům baví kolemjdoucí přeludy v provázané struktuře obkladu fasády a stejně tvarovaného zábradlí, případně klikatých stínů, které na fasádu vrhá rošt nad terasami. Jde o drobnosti, které nemusejí stavbu nijak zásadně prodražit, musí je však někdo vymyslet a prosadit.

Běžné u bytových domů nejsou ani soukromé zahrady. U tohoto domu však k bytům v přízemí patří vlastní předzahrádky. Jednotky v posledním 5. podlaží zas mají výstup na zelenou střešní terasu.

 (dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dům Chameleon v Lipencích od ateliéru Petr Hájek Architekti

Šanci na první Českou cenu za architekturu dostali i mladí autoři

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

Reklama
Článek je zařazen v: novostavba, nájemní bydlení, činžák, bydlení v Praze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama