Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Světlo a prostor: Architekti v Izraeli vytvořili moderní světlý byt s minimem nábytku

Prostor a dostatek světla potřebují stejně tak rostliny jako člověk. Zvlášť, když se chcete cítit doma příjemně, mít možnost odpočinout si a nabrat dostatek sil na své další plány. Interiér bytu navržený jednou z izraelských architektonických kanceláří ukazuje, jak se dá účelně zabydlet nový byt s o
Vydáno: 27.12.2017
Bílá barva dokáže nejen prosvětlit byt, ale také jej opticky zvětšuje. Zvlášť, když je světlá i podlaha.
Autor: Gidon Levin Bílá barva dokáže nejen prosvětlit byt, ale také jej opticky zvětšuje. Zvlášť, když je světlá i podlaha.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když si představíte, že 70-90 % svého času strávíme v uzavřeném prostoru a zároveň naším nejvyužívanějším smyslovým orgánem jsou oči, pak potřeba přirozeného denního světla je doslova nezbytností. Prostor, který je špatně zastavěný nábytkem, že není kam se hnout, ovšem také nepřispívá k psychické pohodě jeho obyvatel. Nejlepší je mít dostatek světla i volného prostoru.

Základem dobře osvětleného bytu jsou pochopitelně okna a také orientace domu. Když není a někdy ani nemůže být vše ideální, pak nastupují interiéroví designéři, kteří si s tím umí poradit. Ti z RUST architects vytvořili z bytu o rozloze 75 m2 skvělé místo k životu.

Přesvědčte se v naší galerii, že světlost bytu lze podpořit množstvím bílé a světlých odstínů dalších barev. Aby však nebyl prostor unifikovaně a studeně pouze bílý, vyhráli si architekti s barevnými kontrasty. Zajímavá je především modrá kuchyňská linka. Ale i dřevěné parkety v ložnici, stěna za televizí, v chodbě a druhé ložnici. Dostatek už vestavěných skříněk pak pomáhá nejen udržovat pořádek, ale také přispívá k pocitu většího prostoru.

Prosklené dveře na terasu jsou jistě velké plus. Foto: Prosklené dveře na terasu jsou jistě velké plus. Foto: Gidon Levin

Pro nás trochu nezvykle je v tomto bytě řešený vstup do koupelny pomocí prosklených dveří, které vzdávají hold tomu lepšímu z industriálního designu. Jejich čisté linie a hlavně maximum skla skvěle podporuje průnik přirozeného světla do koupelny.

Podívejte se sami, jak se dá moderně, pohodlně a příjemně bydlet.

(fis)

Další články:

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Zbourat, nebo zrekonstruovat? Stará vila prošla dokonalou přestavbou. Podívejte se, jak se povedla...

Ze staré stodoly je krásná vila.

GALERIE: Zemětřesení zničilo starou stodolu. Dnes je z ní nádherná vila! Podívejte se

Malý prostor můžete zvětšit...alespoň opticky...

Jak zvětšit malý byt? 5 kroků, kterými doma získáte pár metrů navíc

Článek je zařazen v: inspirace , dům , rekonstrukce , byt , Světlo , prostor , nápady
Reklama