Bydlení

27. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Světlo a prostor: Architekti v Izraeli vytvořili moderní světlý byt s minimem nábytku

Prostor a dostatek světla potřebují stejně tak rostliny jako člověk. Zvlášť, když se chcete cítit doma příjemně, mít možnost odpočinout si a nabrat dostatek sil na své další plány. Interiér bytu navržený jednou z izraelských architektonických kanceláří ukazuje, jak se dá účelně zabydlet nový byt s o

Když si představíte, že 70-90 % svého času strávíme vuzavřeném prostoru a zároveň naším nejvyužívanějším smyslovým orgánem jsou oči, pak potřeba přirozeného denního světla je doslova nezbytností. Prostor, který je špatně zastavěný nábytkem, že není kam se hnout, ovšem také nepřispívá kpsychické pohodě jeho obyvatel. Nejlepší je mít dostatek světla i volného prostoru.

Základem dobře osvětleného bytu jsou pochopitelně okna a také orientace domu. Když není a někdy ani nemůže být vše ideální, pak nastupují interiéroví designéři, kteří si stím umí poradit. Ti z RUST architectsvytvořili zbytu o rozloze 75 m2 skvělé místo kživotu.

Přesvědčte se v naší galerii, že světlost bytu lze podpořit množstvím bílé a světlých odstínů dalších barev. Aby však nebyl prostor unifikovaně a studeně pouze bílý, vyhráli si architekti sbarevnými kontrasty. Zajímavá je především modrá kuchyňská linka. Ale i dřevěné parkety vložnici, stěna za televizí, vchodbě a druhé ložnici. Dostatek už vestavěných skříněk pak pomáhá nejen udržovat pořádek, ale také přispívá kpocitu většího prostoru.

Pro nás trochu nezvykle je vtomto bytě řešený vstup do koupelny pomocí prosklených dveří, které vzdávají hold tomu lepšímu z industriálního designu. Jejich čisté linie a hlavně maximum skla skvěle podporuje průnik přirozeného světla do koupelny.

Podívejte se sami, jak se dá moderně, pohodlně a příjemně bydlet.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také