Bydlení

19. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Zemětřesení zničilo starou stodolu. Dnes je z ní nádherná vila! Podívejte se

Říká se, že všechno zlé může být pro něco dobré. Pozitivním dokladem takového rčení je jedna z pěkných staveb v italském Bomportu nedaleko Modeny. Zemětřesení tady před časem pobořilo starou stodolu, ale dnes je z ní nádherná vilka! Podívejte se.

Prostornému domu se podařilo zachovat vzezření stodoly, a přitom nabídnout vysoký komfort bydlení. Architekti z Lo studio Archiplan využili proporce stodoly a vměstnali do ní kromě přízemí i patro. Světlo do interiéru vniká prostornými okny, která se dají odsunout. V přízemí vytvoří vchody, v patře se jimi dá pěkně vyvětrat.

Bezvadné je i stínění proti ostrému slunci a zároveň večerní zakrytí skleněných ploch. Funguje jako okenice. Když se všechny zavřou, působí celý dům jako dřevěná stodola, jakou byl před přestavbou.

Prostorný vnitřek stavby okouzlí moderním designem a nápaditými řešeními. Například schodiště do patra je ukryto za krbem a obě patra jsou propojena otvorem u prostředního okna. Člověk dolů nepřepadne, brání mu v tom skleněné desky místo zábradlí.

Všechny místnosti jsou vzdušně propojené, včetně koupelny v patře. Je spojena s ložnicí a pracovnou. Máte tak z vany nejen krásný výhled ven, ale můžete si také popovídat s kýmkoli v ložnici i dole v přízemí.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také