reklama

Tak to je první obytný dům na světě se sjezdovkou na střeše. Kde? V Kazachstánu

zidkovm
22. ledna 2016
Zalyžujte si na střeše.
reklama

Zimní období je pro lyžaře ráj. Jen kdyby se nemuselo jezdit někam daleko na hory, že? Pokud vyjdou plány odvážného architektonického studia Shokhan Mataibekov, pak bude možné lyžovat přímo ve městě na střeše obytného domu.

Zní to jako utopie, ale jen do té doby, než se podíváte na obrázky a video k celému projektu s názvem Slalom dům. A také do té chvíle, než si uvědomíte, kde by měl dům stát. Jestli se záměr zdaří zrealizovat, pak si na střešní lyžování budete muset zaletět až do Kazachstánu a jeho hlavního města Astany. Země je bohatá na přírodní zdroje, a tak se velkoryse staví k mnoha nevšedním architektonickým počinům. Finanční náročnost projektu (v přepočtu necelé dvě miliardy korun) tak není na překážku.

Ostatně máloco může zážitek ze sjezdu po střeše jednadvacetipatrového domu zhatit. Pokud nebude sníh, jednoduše jej na sjezdovce nahradí umělý materiál zvaný Snowflex. Místo lanovky vás na střechu domu vyveze velký výtah. Pak už svištění po 1 km dlouhém netradičním svahu nic nebrání. Ani tma. Na sjezdovce se bude moct díky dobrému osvětlení jezdit, i když slunce zapadne.

Až se tedy podaří zrealizovat odvážný projekt v zemi na rozhraní Evropy a Asie, přibude pro milovníky sjezdu další zajímavá trať a zdobné Astaně netradiční dominanta.

K tématu

Tady se podívejte na video:

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: AsiesjezdovkadůmprojektstřechaKazachstánNur-Sultan
reklama