Začíná foukat ze strnišť. Zatižte zahradní ubrus kameny, korálky i betonovými vajíčky

S postupujícím létem už nás při zahradním stolování začíná stále více zlobit vítr. Ne nadarmo se říká, že už začíná foukat ze strnišť. Šikovná hostitelka si s tím však dokáže jednoduše poradit. Stačí na rohy ubrusu zavěsit malou zátěž a bude po problémech.

Kámen vsíti

Menší oblázky nebo obyčejné kamínky můžete vložit do háčkovaného pytlíčku a zavěsit na ubrus pomocí tzv. žabičky na záclony. Je to vážně snadné! Uháčkujte malý kroužek ze šesti řetízkových ok, a pak pokračujte háčkovanou síťkou. Můžete vkaždé další řadě háčkovat jeden dlouhý sloupek a tři řetízková oka nebo jenom tři řetízková oka a jedno pevné oko. Druhý vzor bude upravenější a oka vzniklá oka sítě menší.

Rychlé řešení

Pokud se vám nechce trávit večery u háčkování, můžete kameny jenom jednoduše pevně omotat provázkem a opět zavěsit na záclonovou žabičku či kolíček.

Vezměte vrtáček a akrylový fix

Krásně budou vypadat i oblázky, pokreslené akrylovým fixem. Použít můžete i fixpermanentní, ale musíte počítat stím, že na slunci vzor vybledne, i když ho přestříkáte bezbarvým lakem. Skvělým řešením jsou i akrylové barvy nanášné štětcem. Aby bylo pokreslené kamínky za co zavěsit, budou potřebovat provrtat menším vrtáčkem.

Betonová vajíčka

Líbí se vám dekorace a doplňky zbetonu? Jako formu využijte otvírací vajíčko zoblíbené dětské pochoutky, zapíchněte do něho opět žabičku na záclony, a pak nalijte do formy trochu betonu.

Háčkované rybky

Pokud vládnete háčkem na háčkování, můžete tuhle techniku využít. Malé rybky budete mít hotové raz dva.

Rybky ze zbytků látek

Zátěžové rybky můžete ušít i zdocela malých odstřižků látek. Jestli je zavěsíte na provázky nebo jim vytvoříte kovová očka je jen na vás.

Korálkové závěsy

Asi nejjednodušší způsob, jak vyrobit zátěže na ubrus, představují korálkové závěsy se střapcem. Hotové budou za pár minut a návštěva je bude zaručeně obdivovat.

Dejte se do letního tvoření! Těžítka na ubrus můžete ušít nebo malujte na krásné oblázky a pak je zavěste na cípy ubrusu...


Přečtěte si také