reklama

Tipy na jednoduché dekorace z mochyně

zidkovm
26. října 2014
Dekorace, kterou zvládnete ani ne za hodinu.
reklama

Mochyně židovská (Physalis alkekengi) je vpodstatě plevel. Jednou ji vysadíte na zahradě a pokud ji nezastíní a nepřeválcujce vzrostlý keř, bude se vám samovolně rozrůstat a rozrůstat. Za to se vám odmění nádhernými oranžovými kalichy (oplodím), které skrývá plod v podobě malé červené kuličky. Díky jejich tvaru se jim říká také lampionky, protože připomínají čínský lampion.

Rostlina se dorůstá výšky 40 - 60 centimetrů, ale takhle na podzim po řadě vydatných dešťů už spíše polehává po zemi. Nastříhejte si celé stonky, které svažte a zavěste "hlavou dolů" a nasuště. Do vázy pak můžete dát celé stonky, které budou krásně oranžové po celou zimu. Dekorace, které máme pro vás na fotkách, můžete vyrobit buď z nasušených kalichů, nebo si je na dekoraci čerstvě ustřihněte. Uschnou až přímo na dekoraci.

Budete potřebovat:lampionkyvěnec z proutíprovázek (případně tavící pistoli)podle vlastní chutě svíčky, slaměnky, šípky nebo plody skalníku

Rostlině se také říká „mochyně židovská třešeň“ podle tvaru květního kalichu, který tvoří obal plodu. Je podobný zvláštnímu židovskému oděvu, předepsané frygické čapce, které byly běžné od raného středověku. Plody uvnitř obalu jsou bobule tvarem a barvou podobné třešním. Zdroj: Wikipedia(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: dekoracepodzimWikipediemochyněRaný středověkmochyně židovská
reklama