návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Upleťte si voňavé paličky z levandule ve stylu Provence

klára beščecová , Vydáno: 16.07.2016
Tu barvu i vůni prostě milujeme. Víte, jak si ji uchovat co nejdéle?
Autor: thinkstockphotos.com Tu barvu i vůni prostě milujeme. Víte, jak si ji uchovat co nejdéle?
Právě teď našim zahrádkám dominují trsy kouzelné levandule. Pokud se chcete její vůní těšit i v následujících měsících, nepropásněte ten správný okamžik a pusťte se do sklizně.

reklama

Z nasušených květů levandule lékařské připravíte výborný nálev na uklidnění nervů nebo báječnou relaxační koupel. Velice oblíbené jsou vonné polštářky, jejichž používání je vhodné při depresích, bolestech hlavy nebo problémech s usínáním. V nejedné domácnosti najdeme ve skříních sáčky se sušenou levandulí, které provoní prádlo a odeženou moly. Důležité je květy sebrat hned po rozkvětu a sušit je ve stínu.

Další z možností, jak se levandulí těšit co nejdéle, je spletení levandulových paliček ve stylu Provence. Není to nic složitého, potřebovat budete lichý počet čerstvě ustřižených kytiček (minimálně 13, ale čím víc jich bude, tím víc bude finální výrobek baculatější) s co nejdelšími stonky a dostatečně dlouhou stužku nebo provázek. Získáte tak nádherný voňavý dárek, který se dá použít třeba jako dekorace.

 

Z jednotlivých stonků odstraňte zelené lístky a všechny dohromady je pevně svažte těsně pod květy. Jeden konec stužky můžete zkrátit, druhý bude končit v klubku.
Autor: Asonomagarden.com Z jednotlivých stonků odstraňte zelené lístky a všechny dohromady je pevně svažte těsně pod květy. Jeden konec stužky můžete zkrátit, druhý bude končit v klubku.
Stonky velice opatrně přehněte přes květy a rovnoměrně je rozprostřete.
Autor: Asonomagarden.com Stonky velice opatrně přehněte přes květy a rovnoměrně je rozprostřete.
Stužku vytáhněte skrz přehnuté stonky a posupně ji jimi proplétejte – pěkně střídavě pod, nad, pod, nad a stále dokola a co nejúhledněji.
Autor: Asonomagarden.com Stužku vytáhněte skrz přehnuté stonky a posupně ji jimi proplétejte – pěkně střídavě pod, nad, pod, nad a stále dokola a co nejúhledněji.
Chce to trpělivost, ale výsledek stojí za to. Oplétat budete květy odshora až dolů.
Autor: Asonomagarden.com Chce to trpělivost, ale výsledek stojí za to. Oplétat budete květy odshora až dolů.
Na závěr ještě obmotáme stonky a ukončíme.
Autor: Asonomagarden.com Na závěr ještě obmotáme stonky a ukončíme.
Takto dopadla naše první zkušební levandulová palička. Je vyrobena ze 13 rostlinek a lněného motouzku. Místo něj můžete samozřejmě vyzkoušet stužky, výborně vypadá satén nebo organza.
Autor: bras Takto dopadla naše první zkušební levandulová palička. Je vyrobena ze 13 rostlinek a lněného motouzku. Místo něj můžete samozřejmě vyzkoušet stužky, výborně vypadá satén nebo organza.

 

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

 

Chvilka nepozornosti a neštěstí je hotovo. Dokážete si poradit se skvrnou od kečupu, hořčice nebo omastku?

Jak nejlépe odstranit skvrny od kečupu, hořčice a omastku? Nepotřebujete přípravky

Jitrocelový sirup

Domácí jitrocelový sirup bojuje s nemocemi. Děti ho budou milovat

Papírový proužek se nejdříve ovíjí kolem quillingového kolíku – brka –, a vzniká tak základní spirálka pro další zpracování

NÁVOD. Quilling je výtvarná technika už ze starého Egypta. I vy ji můžete umět!

reklama

Článek je zařazen v: levandule

reklama

Přečtěte si také