Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Úzký pozemek nebyl problém. Vešel se sem velkorysý dům s bazénem

Jak se vypořádat s úzkým pozemkem?
Vydáno: 27.12.2014
Obývák s kuchyní a jídelnou je dlouhý
Obývák s kuchyní a jídelnou je dlouhý Autor: Tim Stewart Architects
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stavba domu na úzkém pozemku je výzva k hledání důmyslného řešení. U tohoto domu v australském městě Paddington se to architektům povedlo. Architekti z ateliéru Tima Stewarta měli o to těžší úkol, že na úzkém pruh pozemku měli navrhnout dům pro početnou rodinu, která navíc požadovala i bazén. To je pro architekta těžký úkol, nicméně žádný jiný pozemek v dané hustě osídlené čtvrti nebyl k dispozici a tak musel přijít ke slovu tvůrčí přístup.

Fasáda vychází ze stylu sousedních domů a působí spíše jednoduše. Za dřevem obloženými zdmi se však skrývá stylový a vysoce funkční interiér. Ze strany přiléhající k cestě je dům uzavřený, na straně do dvora s dřevěnou terasou a bazénem se ale patrové stavení otevírá bohatě prosklenou stěnou a balkonem se skleněným zábradlím.

Slunečné přízemí od exteriéru oddělují posuvné skleněné dveře. Takto snadno přístupná zahrada na dohled z obýváku je ideální pro malé děti i jejich rodiče. Na opačné straně domu jsou ložnice a koupelny, které před pohledy zvenčí chrání vysoký plot. V patře se nachází již zmíněná dlouhá a stylová obytná část, která navíc vyniká tím, že je tvořená výhradně jen přírodní materiály. Je rozdělena do vícero zón – kuchyně, jídelního koutu a malého sezení – které plynule přecházejí jedna do druhé.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama