Vánoce

6. prosince 2016 06:00

Jana Brass

Vánoce jsou také svátky jídla. Máme 20 kouzelných tipů, jak prostřít

I dobré jídlo patří k Vánocům. A ač to třeba jindy moc neřešíme, tak o svátcích si většina z nás dává opravdu záležet na tom, jak prostřít.

Ve spoustě českých domácností máme o tom, co se bude servírovat na Štědrý večer jasno – kapr a bramborový salát to jistí. A příliš neexperimentujeme ani co se týče jídelníčku na další sváteční dny. Máme ale jasnou představu o tom, jak bude vypadat náš letošní štědrovečerní stůl? Vytáhneme stejný sváteční ubrus jako předchozí roky nebo vyzkoušíme nějaký úplně nový v barvách, které jsme si vždycky tajně přáli?

Výběru servisu věnujte maximální pozornost. Nadčasovost a kvalita vás mohou bez přehánění doprovázet celý váš život. A nejenom o Vánocích, Foto: Leander

S dostatečným předstihem bychom měli zkontrolovat sváteční porcelánový servis, abychom příliš pozdě nezjistili, že po nehodě o loňských Vánocích už není kompletní. A určitě se vyplatí přepočítat sklenice na víno, pivo, sekt i nealkoholické nápoje, právě v tomto případě můžeme nákup nového setu zvládnout i bez větších zásahů do rodinného rozpočtu.

Stylový servis od Villeroy & Boch je nepřehlédnutelný, ale všimněte si i nápaditých jmenovek a zdánlivě ledabyle poházených perníčků, Foto: Luxurytable.cz

Samostatnou kategorií je servírování vánočního cukroví. S jeho přípravou jsme strávili dost času, takže je logické, že bychom ho rádi nabídli na elegantním etažéru nebo originální míse. Hodit by se mohly i stylové misky na sušené ovoce a něco slaného. A co sváteční snídaně, i na ni jsme připraveni?

Sváteční kávu si dopřejte v nejlepším porcelánu, který doma najdete, bude chutnat dvojnásobně, Foto: Leander

Pokud hledáte inspiraci pro sváteční stolování, podívejte se do naší fotogalerie. Najdete v ní stylový porcelán, sklo, ubrusy i ubrousky vhodné na vánoční tabuli, ale i nápady pro servírování kávy či čaje.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také