Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ve 200 let starém domě na poutní cestě si zařídili moderní bydlení

Starý francouzský dům na Svatojakubské cestě do Compostely má po rekonstrukci moderní interiér a staví na odiv kamenné zdivo.
Vydáno: 20.03.2016
Místo drahého nábytku na míru posloužila kombinace vysokých a méně hlubokých kuchyňských skříněk z Ikey
Místo drahého nábytku na míru posloužila kombinace vysokých a méně hlubokých kuchyňských skříněk z Ikey Autor: www.houzz.fr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato pozoruhodná rekonstrukce se odehrála v městečku Clisson poblíž Nantes, jemuž místní přezdívají „malá Itálie“. Šarm městečka spolu s jeho vlídnými obyvateli okouzlil i architektku Alexandru Crémoisovou, která si tu zařídila jedinečný domov. Malý, starý městský dům, který tu koupila, své vnitřní dispozice za posledních 200 let co tu stojí, podle všeho příliš nezměnil. Architektka usoudila, že je načase, aby se tak stalo, ale zároveň si uvědomovala, že si bude muset počínat nanejvýš opatrně. Dům totiž stojí na Svatojakubské cestě do Compostely a ještě k tomu uprostřed prostranství s historickými budovami templářů.

Rekonstrukce, při níž mělo v domě vzniknout moderní bydlení, tedy nesměla narušit architektonický soulad domu s okolními stavbami. Po rozsáhlých úpravách interiéru v domě jsou tři ložnice a velký otevřený obytný prostor. Dříve dům uvnitř tvořilo větší množství malých místností. „Zbourali jsme příčku mezi chodbou a jednou místností, čímž jsme získali větší obytný prostor,“ popisuje Crémoisová. Ze strhávání zdi neměla radost. Jak sama říká, vyčítala si, že zraňuje duši stařičkého domu. Obývací pokoj o původní ploše pouhých 16 m² ale potřeboval za každou cenu rozšířit.

Dům sice stojí na jihu kontinentu, volba přesto padla na nábytek ve strohém severském stylu
Dům sice stojí na jihu kontinentu, volba přesto padla na nábytek ve strohém severském stylu
www.houzz.fr

Protože rozpočet na přestavbu byl napnutý, architektka upustila od nábytku namíru a nedostatek úložných prostor kompenzovala kombinací vysokých a méně hlubokých kuchyňských skříněk z Ikey. Díky tomu, že zvolila řadu s méně výrazným designem a ještě mezery mezi jednotlivými kusy obložila dubovými deskami, tato improvizovaná skříňová stěna dobře zapadá do obývací zóny.

Jestliže zbouraná zeď architektku mrzela, jiným zásahem naopak obnovila dávnou podobu domu. Řeč je o kamenné zdi v obývacímu pokoji, z níž nová majitelka nechala odstranit omítku, čímž největšímu pokoji propůjčila jedinečnou atmosféru historického stavení.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Ve venkovské kuchyni se nebojte staré nádobí použít jako dekoraci

15 kuchyní ve venkovském stylu. Plus rady, jak si vybudovat stejnou u vás doma

Malá Lečice

Jak se staví sen vsadí na původní kamenné zdivo v kombinaci s venkovským stylem

Dům je po rekonstrukci světlejší a vzdušnější

Tradiční anglický venkovský dům se díky rekontrukci proměnil v moderní domov

Článek je zařazen v: bydlení , rekonstrukce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama