Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ve stínu smrků. Pod vzrostlými stromy se ukrývá luxusní bydlení

Mezi ideální podmínky moderního bydlení můžeme dnes počítat i ohleduplnost k přírodě.
Vydáno: 18.10.2016
Dům má velká okna, a tak je v něm dostatek přirozeného denního světla. Větve pak pomáhají v létě udržet v domě příjemný stín a chládek
Dům má velká okna, a tak je v něm dostatek přirozeného denního světla. Větve pak pomáhají v létě udržet v domě příjemný stín a chládek Autor: J. Weinzettl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vila, která stojí nedaleko Prahy, se s tímto požadavkem skvěle srovnala po svém. Díky architektům z Ateliéru 111 architekti našla své místo přímo mezi vzrostlými stromy, a přitom nabízí dostatek luxusního prostoru pro život.

I když na první pohled jde o hranatou stavbu, lze ji přirovnat k podlouhlé kládě položené mezi vysoké smrky. Nepřipomíná vám ale i hausbót pěkně ukotvený v lesním přístavišti? Vzrostlé stromy pomáhají v budově uchovat v letních parnech příjemný stín a zároveň opticky zkracují délku stavby. I kdyby ale tato budova stála osamocena bez svých lesních strážců, přišla by vám i tak zajímavě členitá.

Plot a dobře situovaná poloha domu nedovolí, aby zraky kolemjdoucí odhalovaly příliš ze soukromí obyvatel vily
Plot a dobře situovaná poloha domu nedovolí, aby zraky kolemjdoucí odhalovaly příliš ze soukromí obyvatel vily
Atelier 111 architekti

Jednolitost bílé v přízemí nad garáží ruší množství velkoryse pojatých oken, jež hned kontrují názoru, že se do domu kvůli okolním smrkům nedostane dostatek světla. Pravý opak je pravdou a zvlášť ve velké zimní zahradě. Vrchní patro s terasou pak souzní dřevěným obkladem se svými vzrostlými strážci.

Dům od architektů D. Baroše, M. Nejezchleba, L. Smetany a J. Weinzettla v sobě zahrnuje luxus nejen díky svému vybavení, ale také z pohledu rozvrhnutí účelu jednotlivých prostor. Nalezneme zde byt pro služebnou, velký pokoj pro hosty s koupelnou, saunu s venkovním ochlazovacím bazénkem, posilovnu, garáž pro tři stání atd. Hlavní obytný prostor s kuchyní pak nabízí panoramatický výhled velkým oknem do zahrady a zároveň i optický kontakt s malým atriem s ochlazovacím bazénkem. Nezbytná vodní ochlazovací zóna sauny je dokonce tak šikovně umístěná, že náhodné zraky z okolí budovy do ní nemají šanci zabloudit, a to i díky větvoví okolních stromů.

Takto je řešen vnitřek domu Foto: Takto je řešen vnitřek domu. Foto: J. Weinzettl a D. Baroš a M. Nejezchleb

Kdybyste přesto chtěli namítnout, že jen těžko z podlouhlé budovy uhlídáte, kdo právě zvoní na zvonky, pak si všimněte proskleného výklenku v prvním patře. Právě odtud, z pracovny, budete mít skvělý přehled na obě strany domu a nemusíte jej procházet ze strany na stranu.

Chytré řešení celé budovy v rámci přírodní dispozice ji předurčuje k velmi příjemnému bydlení v přímém kontaktu s přírodou, aniž by ji i ráz krajiny kolem poškozovalo.

(fis)

Foto: J. Weinzettl, D. Baroš a M. Nejezchleb

Mohlo by vás zajímat:

Atrium s dubovou terasou skýtá i bazének

Normalizační dům přestavěli k nepoznání

Že by nějaká restaurace s výhledem? Ne, to je rodinný dům – chytře vymyšlený!

Dům od ateliéru 3+1 architekti nabízí úchvatný výhled na Labe

Osobitě řešený byt v developerské novostavbě zní téměř jako protimluv

Architektka zachránila pražský developerský byt před tuctovostí

Článek je zařazen v: bydlení , dům , okolí Prahy , 111 architekti , stromy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama