Bydlení

17. listopadu 2014 06:00

Markéta Zídková

Ve Švédsku je na prodej dům ve stylu filmu Predátor

Dům jako ze sci-fi filmu děsí realitní makléře.

Ve Švédsku je na prodej rodinný dům s hrůznou filmovou dekorací. Kdo může mít zájem o příbytek stylizovaný jako kulisa akčního sci-fi thrilleru z konce 80. let?

Dům ve švédském městě Kalmar ozvláštněný hlavami predátorů na stěně jídelny a sochami predátorů v životní velikosti číhajícími na chodbě i v předsíni, budí hrůzu ze dvou důvodů. Smyšlené mimozemské monstrum tu nemá narozdíl od filmu žádné nepřátele, a tak se obyvatelé domu mohou cítit nesví. Kromě toho na člověka padá určitá bakelitová tíseň. Všudypřítomným výjevům neujde dokonce ani v polystyrenové jeskyni vyhrazené sledování domácího kina. Rádoby kamenné zdi jsou ověšené zbraněmi mimozemšťanů a dokonce i dalšími trofejemi predátora. V „hudební“ místnosti zas návštěvníka zaskočí rozvěšené disco koule.

Novému majiteli tak nezbude než doplnit zařízení o postavu majora Alana Schaefera přezdívaného Dutche, kterého ve filmu ztvárnil Arnold Schwarzenegger a jenž dal příšeře co proto. Anebo všechen bakelit ze stěn otrhat, špachtlí a sádrovou směsí ošetřit omítky a pěkně vymalovat. Dům může být váš za bezmála sedm milionů korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Švédsko film styl dům Arnold Schwarzenegger Kalmar Dutch

Přečtěte si také