Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Velký přehled podzimních tapet

Podzim hýří v přírodě neuvěřitelnou paletou barev. Škoda, že se během pár dnů vytratí.
Vydáno: 07.09.2015
Nostalgie dálek s ubíhajícími kolejnicemi snadno ukolébá odpočívajícího k spánku.
Nostalgie dálek s ubíhajícími kolejnicemi snadno ukolébá odpočívajícího k spánku. Autor: Eurodecoracoes.com.br
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Doma si však tento kousek přírodní malířské zručnosti můžete uchovat po celý rok. Podívejte se, jak dokážou podzimní obrazové tapety prohřát domov. Obrazové a fototapety jsou různého druhu. Ty samolepicí bývají většinou menšího formátu a jsou určeny např. k polepení dveří, kuchyňské linky a dalších hladkých a menších povrchů.

Rozměrnější tapety k polepení stěny bývají papírové a v poslední době hlavně velmi kvalitní vliesové. Tisk je na nich díky digitální technice velmi kvalitní a navíc jsou omyvatelné a snadno se lepí. Materiál je totiž trvanlivý, takže při lepení se nemusí pracovat s přesahy a vzor přesně navazuje. Navíc, když se vám na jedné stěně motiv znelíbí, budete moci tapetu snadno odstranit a případně ji nalepit jinam.

Centrálně umístěná tapeta i sedačka spolu vytvářejí dokonalou iluzi posezení v přírodním tunelu.
Centrálně umístěná tapeta i sedačka spolu vytvářejí dokonalou iluzi posezení v přírodním tunelu.
Aliexpress.com

Dobré je se na lepení tapety připravit. Stěna by měla být rovná, bez výčnělků. Pokud máte pocit, že povrch není moc pevný, pak je na místě jej zpevnit penetrací. Pak si už jen pomocí vodováhy přesně na stěnu vyznačte linie, jež vám zaručí, že tapeta bude na stěně připevněna vodorovně.

Toto je nálepka na stěnu. Jak ta bílá stěna najednou ožila, že?

Přineste si jaro domů. 30 tipů na krásné květované tapety

Většina fototapet na stěnu je vícedílná, proto si díly připravte a na stěně si označte, kam který díl přilepíte. Následně už stačí jen namíchat lepidlo (speciální pro vliesové tapety), které je většinou ve formě prášku a s potřebným množstvím vody se změní v lepkavou hmotu.

I když je venku mlha, vy se díky tapetě probouzíte do veselé nálady prosluněné přírody.
I když je venku mlha, vy se díky tapetě probouzíte do veselé nálady prosluněné přírody.
Aliexpress.com

Lepidlo by mělo vytvářet na stěně lepkavý film, nanášejte jej štětkou, na větší plochu můžete použít i malířský váleček. Na lepidlem potřenou stěnu pak přikládejte postupně jednotlivé díly tapety a během lepení odstraňujete gumovým válečkem zbytky lepidla. Pohybem válečku po právě nalepené tapetě také vytlačíte případné vzduchové bubliny.

U většiny tapet je návod, jak je na stěnu nalepit. Když se jím budete řídit, jistě se vám podaří vykouzlit u vás doma nádherný vhled do podzimní přírody, jaký se otevírá i v interiérech v naší galerii. Jen se podívejte, jak nádherně může podzimní tapeta prohřát obývací pokoj a ložnici.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Jablka jako okrasné květiny vytvoříte pouhým zapíchnutím špejle, která vytvoří jablečnému květu „stonek“. Dál už kytici doplníte podle vlastního uvážení.

20 tipů na báječné dekorace z jablek

Mochyně židovská (Physalis alkekengi) lidově zvaná lampionky má krásné oranžové plody i oplodí, které lze usušit a použít jako dekoraci.

Tipy na jednoduché dekorace z mochyně


Článek je zařazen v:
Reklama