Bydlení

5. ledna 2015 04:42

Markéta Zídková

Věřili byste, že je vše z ledu? V Čínském Charbinu dnes začíná tradiční festival

Spektakulární podíváná je spojená s čínským Festivalem ledu a sněhu.

Dnes, 5. ledna 2015, startuje v severočínském městě Charbinu 31. ročník tradičního Festivalu ledu a sněhu. Návštěvníci mohou procházet stavbami z ledu, kolem obřích soch a skluzavek.

Charbinu, ležícímu na severovýchodě Číny, se přezdívá ledové město, v zimě tu panuje třeskutá zima – čili ideální podmínky k vytvoření ledového království. Autoři ledových objektů, kteří nepocházejí jen z Číny, mají dostatek materiálu pro svou tvorbu díky zamrzlé řece Sung-chua.

Festival je rozdělený do tří částí: v Sun Island Scenic Area najdete sochy ze sněhu, mnohé delší než dva fotbalové stadiony, prohlídka je možná jen během denního světla. V Ice and Snow World jsou obří ledové sochy a mnoho obrovských paláců vysokých až 50 metrů, které si můžete projít. Řada objektů zahrnuje i ledové skluzavky. Najdete tu i repliku Velké čínské zdi. Toto je možné navštívit za denního světla i v noci. V centru Charbinu v parku nazvaném Zhaolin Park najdete malé ledové sochy, jako jsou lucerny, zvířata a malé roztomilé objekty, které mají rády především děti. Vše je barevně nasvícené.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také