Bydlení

25. února 2015 06:00

Markéta Zídková

Víkendový relax po mexicku: Vyčistit zbraně a dobít baterky

Valle de Bravo je oblast u jezera dvě hodiny od Mexico City. Za odpočinkem sem do svých haciend míří tisíce milionářů. V poslední době se to ale míjí účinkem.

Místní kopce sborovými lesy bývaly oblíbeným místem výletníků. Odpočinout si od stresu a vyčistit smogem zanesené plíce se tu ale vposledních letech nevyplácí. Koncem léta 2014 tam policie oficiálně evidovala tři únosy, což je na oblast se 60000 obyvateli na mexické poměry dost. Únosy totiž příbuzní či přátelé obětí hlásí jen výjimečně. Varování gangů, že buď zaplatí příbuzní penězi, nebo unesený životem, neradno vMexiku brát na lehkou váhu. Až příliš mnoho lidí, kteří se sem přijeli nechat unášet dojmy znedotčené přírody, již odjelo vkufrech cizích aut a skončilo s kulkou vhlavě. Vzhledem ktomu, že únosů speciálně ve Valle de Bravo přibývá, na zdravotní procházku do zdejší přírody míří čím dál méně dobrodruhů.

Přízemní dům San Sen výmluvně ilustruje, jak krásně by ve Valle de Bravo mohlo být. Hacienda od architekta Alejandra Sáncheze Garcíi je zajímavá hlavně tím, že namísto prvoplánového luxusu nabízí spíše kontakt spřírodou. Dům schovaný mezi vegetaci na pozemku o rozloze 850 m² je postavený se zřetelem na relaxaci jak uvnitř, tak i venku. Stavba, která kvůli členitému terénu zjedné strany spočívá na ocelových pilířích, za tím účelem nabízí rozlehlé terasy i zelená atria mezi místnostmi.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky léto příroda zbraň relax Ciudad de México

Přečtěte si také