reklama

Vila v Břežanech klame tělem. Strohá stavba nabízí pohodlný luxus

zidkovm
31. května 2016
Vila nabízí moderní komfort.
reklama

Dům pojatý jako šedé betonové kvádry na první pohled mnoho komfortu neslibuje. Uvnitř však vila dokončená v roce 2011 na okraji Dolních Břežan jižně od Prahy zaujme moderním a superluxusním interiérem.

Architekti z ateliéru Klanc ji pojali jako kompozici složenou z bazénové haly s osázenou střechou a dvoupodlažní obytnou částí s plochou střechou. Jsou to vlastně dva kvádry, které se zahradou spojuje terasa zastřešená pergolou. Obytný prostor pak se zahradou propojují posuvné prosklené výlohy.

Lodžie v patře jsou takřka sochařsky vykousnuté do betonové hmoty domu a stejně jako bazénová hala jsou z velké části ze dřeva, skla a šedého plechu. Zábradlí na terasách a část severní fasády je z profilového skla copilit. Zatímco do zahrady je dům maximálně otevřený, směrem k ulici zůstává logicky uzavřený. Určitou specialitou tohoto domu jsou přiznané konstrukční prvky betonového stropu prvního podlaží a trámového krovu ploché střechy ve druhém podlaží.

Jestliže navenek tento dům nepůsobí právě vlídně, uvnitř dojem chladného betonu kompenzují přívětivě působící obklady stěn, schodiště, ale i dveře a vestavný nábytek z jasanové dýhy. Kus přírody dovnitř vnášejí i krbová stěna obložená kamennou mozaikou. Stroze moderně pak působí litá podlaha s podlahovým vytápěním.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: zahradaterasaluxusdůmkomfortbydleníDolní Břežanyateliér KlancPraha Březanyvílaplochá střecha
reklama