Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Vila v Břežanech klame tělem. Strohá stavba nabízí pohodlný luxus

Vila nabízí moderní komfort.
Vydáno: 31.05.2016
Název projektu „Vila s betonovou fasádou“ nelže

Dům pojatý jako šedé betonové kvádry na první pohled mnoho komfortu neslibuje. Uvnitř však vila dokončená v roce 2011 na okraji Dolních Břežan jižně od Prahy zaujme moderním a superluxusním interiérem.

Architekti z ateliéru Klanc ji pojali jako kompozici složenou z bazénové haly s osázenou střechou a dvoupodlažní obytnou částí s plochou střechou. Jsou to vlastně dva kvádry, které se zahradou spojuje terasa zastřešená pergolou. Obytný prostor pak se zahradou propojují posuvné prosklené výlohy.

Obytný prostor je poblíž krbové stěny
Obytný prostor je poblíž krbové stěny
archiv ČCA

Lodžie v patře jsou takřka sochařsky vykousnuté do betonové hmoty domu a stejně jako bazénová hala jsou z velké části ze dřeva, skla a šedého plechu. Zábradlí na terasách a část severní fasády je z profilového skla copilit. Zatímco do zahrady je dům maximálně otevřený, směrem k ulici zůstává logicky uzavřený. Určitou specialitou tohoto domu jsou přiznané konstrukční prvky betonového stropu prvního podlaží a trámového krovu ploché střechy ve druhém podlaží.

Jestliže navenek tento dům nepůsobí právě vlídně, uvnitř dojem chladného betonu kompenzují přívětivě působící obklady stěn, schodiště, ale i dveře a vestavný nábytek z jasanové dýhy. Kus přírody dovnitř vnášejí i krbová stěna obložená kamennou mozaikou. Stroze moderně pak působí litá podlaha s podlahovým vytápěním.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, dům, víla, Praha Březany, ateliér Klanc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama