Domácí mazlíčci podle zvěrokruhu: Kdo si má pořídit kočku, psa, želvu nebo papouška?

Máte pocit, že vám doma chybí nějaký zvířecí mazlíček, ale stále se nemůžete rozhodnout, které zvířátko by to mělo být? Podívejte se, co vám radí hvězdy!

Beran

S Berany je to trochu složitější. Možná touží po domácím mazlíčkovi, ale stejně se nejraději věnují jen sami sobě. Pes by nebyl správnou volbou. Ale takový had, který má potřebu krmení jen jen jednou za čas a většinou se líně vyhřívá ve svém teráriu, by mohl být tím pravým. Had vzbuzuje v lidech obdiv i respekt a to se Beranům líbí. Stejně dobrou volbou by mohla být i samostatná a nezávislá kočka.

Býk

Býk by si měl pořídit kočku, která si stejně jako on váží tepla domova. Tedy nejlépe kastrovanou, klidnou a pohodlnou kočku, žádnou divošku. Oba, tedy Býk i kočka, jsou sice stejně tvrdohlaví, občas se budou milovat a občas ignorovat, ale určitě si budou rozumět. I klidný a rozvážný pes, strážce domácího krbu by mohl být ten pravý. Například labrador nebo retrívr.

Blíženci

Upovídaní a společenští Blíženci by si sice nejlépe rozuměli s některým ze stejně společenských plemen psů, ale co pak dělat, když se zvídavý Blíženec vydá na dlouhou poznávací cestu po světě? Psa, například Jack Russell teriéra, si tedy mohou pořídit jen Blíženci, kteří mají v zádech rodinu či přátele, kteří se mu o mazlíčka postarají. Blížencům by mohl vyhovovat i upovídaný papoušek.

Rak

K Rakovi se výborně hodí kočka, která si, stejně jako Rak, dokáže udržet odstup od ostatních lidí. Oba jsou tajemní a je těžké je pochopit. Na druhou stranu by Rakům mohl vyhovovat i malý, roztomilý křeček, o kterého by se mohli s láskou starat.

Lev

Lvi jsou rádi centrem pozornosti a obdivu, proto i jejich mazlíček by měl být krásný, důstojný a nápadný. Pokud pro ně mají Lvi podmínky, měli by si pořídit například koně. Důstojnou náhražkou by mohl být i chrt, vznešené psí plemeno, které svou krásou a velikostí bude vždy budit pozornost.

Panna

Pečlivé a klid milující Panny by mohly najít výborné partnery v tichých rybičkách. Zádumčivé Panny je mohou pozorovat celé hodiny, jak pomalu proplouvají akváriem. Na druhou stranu by Pannám mohlo vyhovovat i některé klidné plemeno psa, například francouzský buldoček nebo vznešená krátkosrstá kočka, například siamská.

Váhy

Pro Váhy budou skvělými parťáky psi. Nejvhodnější bude menší nebo střední společenské plemeno, které bude nadšeně vítat každou návštěvu stejně jako páníček. Výbornou volbou bude i želva, jejíž klid a rozvážnost jsou Vahám blízké.

Štír

Pro Štíry budou vhodnými parťáky všichni plazi. Jsou stejně jako oni tajemní, záhadní a nikdy nevíte, co si myslí, ani co si o nich máte myslet vy. Podobnou povahou by mohly Štíry zaujmout i nevypočitatelné a vznešené kočky.

Střelec

Pro svobodomyslné a temperamentní Střelce bude nejvhodnějším parťákem menší, ale dokonale vycvičený pes, který je bude doprovázet všude na cestách. Stejně tak se ke Střelcům hodí například neposedná a skotačivá činčila.

Kozoroh

Spolehlivý, praktický a věrný Kozoroh potřebuje ke svému životu stejně založeného psa. Plemeno, které ohlídá dům i rodinu, která pro něj bude doslova celým světem. Dobrou volbou by mohl být například Bernský salašnický pes.

Vodnář

Pohodoví a pohodlní Vodnáři vyžadují svůj klid, a proto se k nim báječně hodí křečci nebo morčata. Žijí si spokojeně ve své kleci nebo v teráriu, ale jsou i společenští a rádi se se svým pánem i pomazlí. Stejně tak se k Vodnářům hodí všichni papoušci nebo andulky.

Ryby

Citlivé a občas zasněné Ryby k sobě potřebují stejně citlivé a něžné zvířátko. Výbornou volbou by mohl být zakrslý králíček nebo malé plemeno psa, například čivava nebo Kavalír King Charles španěl.

Zdroje: shape.com, hellomagazine.com, astrology.com, askastrology.com


Přečtěte si také