Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Víte, jak často čistit peří?

Peří je peří
Vydáno: 18.09.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Banální konstatování v úvodu článku vychází z letité zkušenosti. Stejně jako se dnes nejluxusnější a nejdražší matrace zase dělají z koňských žíní, nejdražší deky a polštáře jsou z peří. A zcela nejdražší pak z peří kajky. Husí prachové peří (to nejjemnější) je o něco levnější, ale stále dražší než obyčejné husí a kachní. Není divu, že peří je luxusním materiálem, dokonale izoluje teplotu, je lehké, takže se po noci nebudete cítit jako pomlácení.

Peří ale dnes mnoho lidí zatracuje kvůli alergiím, nicméně mnoho lidí na peří jako takové alergii nemá, má ji na prach a roztoče. Pokud budete péřové deky dostatečně větrat (2x týdně), pořídíte si co nejméně propustné sypky a peří necháte pravidelně čistit, můžete riziko podráždění výrazně snížit.

Jak a jak často nechat peří čistit? Podívejte se na video v úvodu článku.

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli ve 12.35 na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Okrasná kapusta pochází z Japonska

Okrasná kapusta vám udělá parádu dlouho do zimy

Kam s nimi? S dětmi na hřiště, s dýněmi do sucha a tepla

Chcete si na čerstvých dýních pochutnávat i v únoru? Poradíme, jak je uchovat

Hřib kovář

Je hřib kovář jedlý, nebo nejedlý?


 
Článek je zařazen v:
Reklama