Bydlení

19. dubna 2017 13:02

Petra Kloidová

Vytvořte si norskou ozdobu Himmeli z obyčejných brček. Dekoraci teď vlastní každá blogerka!

Norská dekorace Himmeli

Norská dekorace je původně vánoční ozdoba z minulého století vytvořená z slámy. Nápad z norské historie si však vypůjčili designeři a teď Himmeli vlastní každá blogerka, která miluje design. Podívejte se, jak ozdobu vyzvořit doma za pár korun z obyčejných brček.

Norská vánoční ozdoba je pro dnešní milovníky designu celoroční dekorací a má mnoho podob. Jak jsme již psali, dříve se dělala ze slámy spojenými nití, teď se používají slabé drátky a různě tlusté umělé/ kovové trubičky v různých barvách. Nejmodernější je zlatá, zlatorůžová, stříbrná a černá. Různorodé jsou i tvary, které samozřejmě podléhají geometrii - ale vytvoříte všechny různé hranoly, které si dovedete představit.

Himmeli může viset se sukulentem, nebo bez

Stejně tak využití Himmeli je všestranné. Najdete ji jako zlatou dekoraci na poličce, nebo do Himmeli můžete vložit vázu s květinou, květináč.

Himmeli nemusí jen stát na poličce, ale může i viset na lance ze stropu, u oken. Stejně tak do nich můžete vložit například sukulenty.

Podívejte se na to, jak si vytvořit Himmeli jednoduše. Stačí vám pár brček, zlatý sprej a slabý drátek na tvarování.

Když Himmeli pověsíte opačně, můžete do něj vložit i sukulent.

POSTUP:

1) Nastříhejte si tři druhy brček. Délka bude 6 krátkých, 9 dlouhých, 16 středně dlouhých brček. Délku volíte vy, jak si budete přát.

2) Navlečte na drátek šest krátkých brček a vytvořte šestiúhelník.

3) Na hotový šestiúhelník navažte znovu drátek a vytvořte trojúhelníky, viz video.

4) Právě máte šestiúhelník s trojúhelníky, které spojíte dalšími brčky. Vznikne vám tak uzavřený úhelník, viz video návod.

5) Poslední krok v konstrukci Himmeli je spojit vytvořený úhelník nejdelšími brčky, aby vytvořili horní "čepičku". Ale představivosti se meze nekladou.

6) Himmeli stačí nastříkat zlatým dekorativním sprejem (seženete v hobby marketu). Stříkejte raději venku na novinové podložce.


Přečtěte si také